Ballina Magazina Si kurrë më parë, Fatma rréfen detaje për karrierën, por edhe për...

Si kurrë më parë, Fatma rréfen detaje për karrierën, por edhe për jetën personale (VIDEO)

E ftuar ditën e sotme në “Pardon My French” ishte gazetarja, prezantuesja dhe moderatorja Fatma Haxhialiu.

Në një intervistë shumë të veçantë në Top Albania Radio, në emisionin “Pardon My French”, Fatma Haxhialiu tregoi më shumë për projektet e saj profesionale, por nuk la pa folur edhe për jetën personale.

Gazetarja, prezantuesja dhe moderatorja prej pak kohësh është angàzhuar me fushatën “Let’s talk period”, teksa një tjetër projekt i réndésishëm për të është edhe “Global Woman Club”.

No photo description available.

Për këtë projekt, ajo tha se bëhet fjalë për një rrjet biznesesh ku gra të ndryshme sipërmarrëse bëhen pjesë e këtij klubi.

“Në plan të parë të tij është zhvillimi personal. Është konceptuar si një mëngjesh shoqesh, i cili të ofron resurset për të çuar më tej biznesin tënd.

Ndërkohë fiton aftësinë e të folurit në publik gjithashtu. Deri më tani janë gjithsej 80 anëtarë, por synimi im është ta trefishoj”, u shpreh ajo.

Fatma Haxhialiu tregon historinë e dashurisë: Ishim të tmerruar nga ideja e një lidhjeje serioze - Ngjarjet e Ditës

Fatma foli edhe për dashurinë e saj të madhe televizionin dhe se si e ndihmoi duke u bërë mjet që ajo të arrinte tërë dëshirat dhe synimet e saj.

“Për mua nuk ka qenë një mjet që të më ndihmonte si personàzh për të dalë në pah. Por kam lùftuar që zëri im të jetë kaq i fortë, inflùenca ime të jetë kaq e fortë sepse e gjitha kjo është për kaùzat e mia që i kam aq shumë përzemër. Media më ka ndihmuar absolutisht. Ky është finalizimi”, tha Fatma.

Fatma dha një mesazh të fortë sidomos për vajzat dhe gratë, që të mos kufizojnë veten por të nxjérrim në pah dhe të théksojmë çdo tipar pozitiv.

Fatma Haxhialiu tregon historinë e dashurisë: Ishim të tmerruar nga ideja e një lidhjeje serioze - Ngjarjet e Ditës

“Të parët që kufizojmë veten jemi ne, barrierat i vendosim ne”, tha Fatma.

Fatma foli edhe për sferën pérsonale teksa na tregoi të gjithë historinë se si ajo njohu bashkëshortin e saj, ndërsa theksoi réndésinë dhe peshën që duhet t’i jepet procesit të rritjes së një fëmijë.

Ajo përmendi faktin se njëri prej dy prindërve duhet të jetë padiskutim shumë i pranishëm në jetën e fëmijës, kur prindi tjetër nuk është aq shumë prezent, dhe ky është çelësi i suksesit të familjes së saj gjithashtu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!