Gazetari i njohur, Adi Krasta ka marrë një kércënim të frikshëm në rrjetet sociale.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë moderatori gjatë emisionit të tij “Ashow”, në Syri TV, ku edhe lexoi mesazhin.

Shqiptari, i cili e ofendonte dhe e kércënonte me jetë se do t’i thyente kockat, quhet Enkeland Qato, dhe Krasta nuk ngurroi t’i publikojë edhe foton. Ai jeton në SHBA.

“O legen, o robq***, kam për të të q*rë motrën. Kujdes kur flet mos i fut të gjithë njerëzit në një thes, tani po të paralajmëroj herë tjetër kam për të të thyér kockat,”- shkruhet në tekst, siç e shikoni në foto.

Krasta iu drejtua me një kërkesë edhe ambasadorës së SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, në lidhje me këtë kércënim.

“Ti thotë dikush ambasadores Yuri Kim, që sipas rregullave protokollare të shkojnë dhe t’i tërheqin veshin dhe ti tregojnë se ç’është mënyra e mirë e të sjellurit. Të më nisë një ndjesë ta publikojë në emisionin e rradhës. Ta shoh se si e ka formulimin se, militantët shpeshherë kanë një formulim…,”– tha Krasta në studio.Adi Krasta i pari në dy platforma, përveç emisionit në Kosovë ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!