Ballina Magazina 'Disnay' rikthen në ekran filmin vizatimor shumë të dashur të viteve 90'

‘Disnay’ rikthen në ekran filmin vizatimor shumë të dashur të viteve 90′

Një version i ri i filmit “Hercules” të vitit 1997 do të rikthehet shumë shpejt nga Disney.

Filmi do të sillet nga Anthony Russo, i famshëm për Avengers të Marvelit dhe ka zgjuar kureshtjen e shumë fansave të filmave vizatimorë të viteve ’90.

Filmi origjinal në 1997-n bazohet në mitin grek të Herkulit, djalit të Zeusit, i cili rrémbehet nga mali Olimp dhe dërgohet në Tokë si i vdékshëm.Live-Action Hercules Remake In The Works, Big Names Being Eyed

Por Herkuli ruan ende fòrcën e tij dhe, me ndihmën e një djallushi të quajtur Phil dhe të interpretuar nga Danny Devito, duhet të mësojë se çfarë e bën një njeri të quhet vërtet një hero.

Gjithashtu, filmi ka një mori këngësh me të vërtetë të mira nga Alan Menken, që planifikohen të përfshihen në kolonat zanore të filmit të ri.

Ka disa emra të mëdhenj që thuhet se do të luajnë në film. Jeffery Silver dhe Karen Gilchrist, që të dy kanë punuar në The Lion King, thuhet se do të jenë edhe pjesë e këtij projekti. Filmi është në fazën e parë dhe ende nuk është bërë i ditur kasti i plotë i tij.Hercules Live-Action Remake in the Works at Disney with Russo ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Habit moderatorja e njohur: Piva hàshash dhe e kuptova që nuk e doja të dashurin

Moderatorja e emisionit sportiv “Ora e Sportit” Albana Bejko në një intervistë me Rudina Dembacaj ka treguar një eksperiencë disi të çuditshme në Amsterdam. Ajo...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar. Një...

‘Herë afër, herë larg’, Getoari i zbulon destinacionin ‘sekret’ Luanës

Luana Vjollca ka publikuar disa foto mjaft tërhéqëse në profilin e saj në Instagram, pa treguar destinacionin. Ajo shfaqet e veshur mjaft sportive në taracën...

‘Ova’ rréfehet për shqiptarët: Filmi më bëri të njohur, ja me cilat VIP-a njoh

“Mrekullia në qelinë Nr.7″ është filmi më i suksesshëm i momentit në Netflix, i cili ka prékur zemrat e të gjithëve. Në rolin kryesor si...