Një histori mbresëlënëse na vjen nga Gjermania. Dy vëllezrit lezhjan Robert  dhe Amarildo Bakaj të cilët po na bëjnë krenarë në sportin e boksit në Gjermani. 

I madhi, Roberti, i cili  pa asnjë humbje deri më tani (2 ndeshje dhe 2 KO) po bën përgatitjet për fitoren e radhës. 

Robert Bakaj 2 ndeshje 2 KO

Dueli i tij i radhës ka zgjuar kureshtje të madhe pasi  ai lufton për xherdanin e artë edhe pse ëndrra e tij është të ndeshet me një serb në në Londër ku atje ka shumë fansa dhe mezi e presin një duel të tillë.

Ai është i vendosur në qytetin e Dortmundit dhe ka nisur përgatitjet për sfidën e rradhës edhe pse jo në kushte të duhura, për shkak të Koronavirusit, ai vazhdon të stërvitet fort në shtëpi që të jetë i gatshëm.

Robert Bakaj në ndeshjen e fundit të fituar me KO

Ndërsa Amarlido, i vogli i cili edhe ai nuk  njeh humbje, ku në 3 ndeshje i ka fituar me KO. A

i është vetëm 20 vjeç dhe premton shumë për të ardhmen. 

Amarildo Bakaj duke festuar fitoren e fundit me KO

Edhe pse kur mbërriti në Gjermani dhe takoi trajnerin e tij aktual, ai nuk i dha shumë vetëbesim edhe pse Amarildo nuk hoqi dorë dhe sot numëron disa fitore në ndeshjet në Gjermani vendin ku jeton prej gjashtë vitesh.

Vëllezërit Bakaj kanë një premtim për të gjithë sportdashësit shqiptarë anembanë botës, ato nuk do të përfaqësojnë asnjë flamur tjetër përpos atij kuqezi.

Amarildo Bakaj 3 ndeshje 3 KO

Dy vëllezrit Bakaj nuk bien në sy vetëm për talentin e tyre në sportin e boksit por edhe për jetën e tyre luksoze që ata paraqesin në rrjetet sociale.

Ato shihen shumë shpesh duke ndërruar makinat më të fundit dhe duke mbajtur sende me vlerë. Dyshja e vëllezërve që po na bëjnë krenarë në Gjermani ka edhe shumë nga ato që i xhelozojnë për arritjet e tyre duke parë që ata vijnë nga një vend si Shqipëria por ato po tregojnë mësë mirë që nuk janë rastësisht aty…

Robert Bakaj
Amarildo Bakaj

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!