Aktorja Burcu Biricik e cila është shumë e njohur nga roli i “Dilës” në serialin “Kuzgun”, ka treguar se është shumë e shqetësuar për situatën e krijuar nga pandemia e Koronavirusit.

Ky virus ka prekur edhe Turqinë dhe aktorja shkruan se situata atje është shumë serioze. Përmes një postimi në rrjete sociale, ajo i ka bërë thirrje fansave që të qëndrojnë në shtëpi dhe të kujdesen për prindërit e gjyshërit. Dila e mbyll deklaratën e saj duke u shprehur se shpreson që kjo situatë të kalojë sa më shpejt.

D&R - Kültür Sanat ve Eğlence Dünyası

“98 raste në një javë tregon se situata është shumë serioze. Ne nuk e dimë si po jetojmë, nuk e dimë çfarë armiku kemi përballë. Çfarëdo që të ndodhë, le të rrimë në shtëpi”.

“Të rinj mos thoni se nuk ju gjen gjë, por mendoni për prindërit, gjyshërit tuaj dhe njerëzit e tjerë. Ne vërtet na duhet njëri-tjetri për të kaluar këtë pandemi. Shpresoj të gjithë ta kalojmë këtë situatë sa më shpejt” –ka shkruar aktorja.

KUZGUN EPISODE 16 SEASON FINALE ENGLISH SUMMARY - Dizicentral ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!