Pas një romance të gjatë që mori vëmendjen e mediave, modelja shqiptare Afërdita Dreshaj kurorëzoi me martesë në vitin 2018 dashurinë e saj me sportistin çek, Jakub Kindl.

Dyshja bëhet vazhdimisht pjesë e lajmeve rozë dhe romanca e tyre është ndër më të komentuarat në media.

Bashkëshorti i Afërditës është bërë tepër i njohur për publikun shqiptar, madje një pjesë e mirë e ndjekësve të modeles mendojnë se ai është nga Shqipëria.

Këtë ia kanë thënë edhe Afërditës në pyetjet e tyre në InstaStory.

“Shqiptar është edhe bashkëshorti yt?”- e pyet dikush Afërditën, e cila ja kthen: “Eshtë çek”.

Krahas përgjigjes, ajo ka publikuar edhe një video të partnerit i cili flet shqip, pasi Afërdita e pyet se cilat janë fjalët që ai di në gjuhën tonë, raporton Iconstyle. Për më tepër, ndiqni videon:

Image result for aferdita dreshaj jakub kindl

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!