Ballina Magazina Gigit dikur i thonin që nuk ‘ka trup‘ për modele!

Gigit dikur i thonin që nuk ‘ka trup‘ për modele!

Gigi Hadid, mund ta keni parë të sfilojë për marka luksoze, si Burberry apo The Row, por fillimi i karrierës për të s’ka qenë fare siç duket tani

Gjatë intervistës sëfundit për revistën i-D, 24-vjeçarja tha se fillimisht, asaj i është thënë hapur që nuk s’bënte për pasarela, por dotë ishte dizajneri i famshëm ai që do t’i jepte njëshans.

“Jean Paul Gaultier ishte dizajneri i parë që më dha mundësinë të sfiloja në Paris,në 2015-ën. Atë kohë, kishaende probleme me karrierën time, sapo kisha përfunduar gjimnazin dhe kisha akoma një trup sportisteje volejbolli, por e doja shumë trupintim. E dija sa shumë kisha punuar për t’i patur ato muskuj dhe forma…Më merr malli për to tani. Njerëzit, ishin shpesh të hidhur memua dhe përpiqeshin të më thoshin se nuk kishanjë trup për pasarela.”

Edhe pse pas sfilatës me Gaultier gjërat ndryshuan, Gigi thotëse shumë prej dizajnerve me të cilët bashkëpunonte e vishnin merroba që i “mbulonin” trupin.

Në 2016-ën, modelja pati probleme tërënda me gjendrën e tiroideve përshkak të ndryshimit drastik të metabolizmit. Qëllimi final ishte transformimi i trupit.

Image result for gigi hadid fashion

Gigi sot, pojeton ditët më të mira të karrierës, porajo s’mendon se e ardhmja e saj ështëmodelingu.

“S’e di, ndoshta një ditë kur të rritem dhe të kem familjen time…S’e di nëse do të jem gjithnjë modele. Jam me fat që jam në këtë fushë, është përmbushëse për mua. Njerëzit me të cilët punoj më bëjnë të lumtur, por kushedi. Ndoshta i kushtohem non-stop gatimit!”- vazhdoi ajo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!