Ballina Magazina Neritan Liçaj flet për filmin e Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut

Neritan Liçaj flet për filmin e Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut

Në një intervistë për rubrikën PopBuzz në “Pop Culture”, aktori Neritan Liçaj u pyet në lidhje me filmin e Ermal Mamaqit dhe atë të Bes Kallakut, përkatësisht “Dy gisht mjaltë” dhe “Falco”.

“Është një fenomen që ndodh edhe në botë – që ka filma komerçialë, të cilët sigurisht kanë një impakt shumë të madh në publik. Kjo ndodh në të gjithë botën, nuk ka pse të mos ndodhë edhe këtu.”

Në vijim, ai shtoi:

“Puna është që t’i jepet prioritet edhe filmit artistik, jo vetëm komerçial, në çdo lloj arti, për mendimin tim. Sigurisht që komerçi ka anën e vet sepse arti është edhe një mënyrë mbijetese. Por asnjëherë ky komerç nuk duhet të ‘asgjësojë’ ose të ndikojë për keq të prodhimi i artit, flas për të gjitha disiplinat.”

Intervistën e plotë e ndiqni në vijim:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!