Këngëtarja shumë e njohur në trojet shqiptare, Albërije Hadërgjonaj në një postim në rrjetin social Instagram ka shkruar se ka ndërprérë kontratën e saj.

Këngëtarja shumë e njohur në trojet shqiptare, Albërije Hadërgjonaj në një postim në rrjetin social Instagram ka shkruar se ka ndërprérë kontratën e saj me kompaninë Arkiva Shqip, kompania kjo që i menaxhonte kanalin e saj në YouTube. Sipas Hadërgjonajt arsyeja ka qenë se ata po përfitonin nga puna e saj.

Ajo për çështjen në fjalë ka kontaktuar edhe avokatin e saj në SHBA.

Albërija ka thënë që në momentin që kur ka dashur të shkëpùsë marrédhéniet me këtë kompani, kjo e fundit ka dashur t’i fshíjë asaj të gjithë historikun e karrierës, pra këngët e saj.

“Duke festuar shkëpùtjen e çdo bashkëpunimi me ARKIVASHQIP Shume artista shqipetare kan bere te njejtin veprim duke démtuar veten dhe duke pasuruar agjent te ndryshëm… Te gjitha këngët e mia i gjeni te kanali Alberije Hadergjonaj. @arkivashqip përveç se marrin me shume se ti per djersen tende ata ne moment qe nuk don te bashkëpunosh me ta te fshín te gjithë historikun e karrierës tende. Une si shtetase Amerike kam marr një avokat për këtë qeshtje… Si artiste me shume vite histori ju them te beni kujdes sepse ju kushton shuuume,dhe nuk merrni asgjë ne kémbim.. Tani këngët janë pa klikime por se kam problem fare sepse klikimet nuk te bejn artist!!! Se shpejti këngë te reja”, shkruan këngëtarja.

Edhe kompania nga ana tjetër ka réagùar me një status në rrjetet sociale, duke e cilësuar Albërijen si “emigrante e viteve ’90” e cila ka dashur të ndërprésë kontratën me pretekstin se nuk ka dëshirë të bëjë pjesë në një kompanie “ku ka pròstitùta”.

Mbas këtyre akùzave të rénda këngëtarja ka réagùar duke thënë që shpreson që gjithë artistët të ikin nga kjo kompani.

“Kam mbýllur çdo bashkëpunim me ju dhe shpresoj te gjithë të ikin nga kthétrat màshtruése! Kjo është gjuha dhe mënyra si i trajtoni artistet. TÚRP Jam e bindur qe @acromaxmediagmbh Po ta di çfarë màshtrímesh bëni ju kish me ju zhdùk… Nejse …. Punë qe rregullohet por jetën time ju nuk keni të drejt ta fshíni!!!!”.

Për këtë çështje midis kompanisë muzikore Arkiva Shqip dhe Albërie Hadërgjonajt ka réagùar dhe vajza e këngëtares Anxhelina duke u shpréhur se klikimet edhe mund të híqen, por zëri i nënës së saj kurrë.

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!