Tirana
few clouds
15 ° C
15 °
15 °
58 %
1kmh
20 %
Sat
15 °
Sun
15 °
Mon
17 °
Tue
16 °
Wed
8 °

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Mjeku i njihur shqiptar bën thirrje: Hiqni dorezat dhe shkoni në plazh

Mjeku i njohur, Ilir Alimehmeti iu ka bërë thirrje shqiptarëve nëpërmjet rrjetit social Facebook që të mos përdorin doreza në këtë kohë pandemie. Sipas tij...

Ndryshe nga vitet e tjera! Ndryshon tradita e Fiter Bajramit

Këtë vit nuk do të ketë një pritje tradicionale për festën e Fitër Bajramit. Kryeministri Edi Rama njoftoi dje se e diela do të...

Rrëfehet Alfred Lela: Ja përse i hoqa pantallonat para kryeministrit

Alfred Lela u shoqërua me dhùnë nga uniformat blu ditën e shémbjes së Teatrit Kombëtar pasi tentoi t’u merrte nga duart ish-deputeten e LSI-së,...

Çfarë do të ndodhë me vitin e ri shkollor? Flet Zv.Ministrja e Arsimit

Ditën e djeshme Zv.Ministrja e Arsimit, Nina Guga nëpërmjet një lìdhje skype tek emisioni “Historia ime” ka folur për vitin e ri shkollor dhe...

Bare dhe Restorantet të ‘gjunjézuara’, reagon kryetari i shoqates Jahaj

Të gjunjézuar nga pandemia globale, baret dhe restorantet po pësojnë krìzë të thellë, Enri Jahaj: JA vështirësitë më të mëdha që po hasim. Bizneset më...
276,821FansaPëlqeje
405,615NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Zyrtare: Shtyhet El Clasico mes Barcelonës dhe Real Madridit

erata Spanjolle e Futbollit (RFEF) ka konfirmuar shtyrjen e derbin të madh spanjoll në mes të Barcelonës...

Juve dëshiron Eriksenin, Tottenham kërkon shkëmbimin me Rabiot

Christian Eriksen është njëri nga futbollistët më të kërkuar nga ekipet e mëdha. Mesfushori...

Ndeshje interesante në javën e gjashtë të Superligës së basketbollit në Kosovë

Java e gjashtë e Superligës së Kosovës në basketboll do të sjellë disa ndeshje shumë interesante.

Propozim i ri në BE: Të ketë vendime të ndara për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave

Siç bëjnë të ditur burimet e Radio Evropa e Lirë, presidenca finlandeze e Bashkimit Evropian propozoi zyrtarisht që...

I vrarë prej çmimit Nobel!

Nga: Fatbardh Rustemi Pavarësisht titullit: “Kur sunduesit grinden”, lexuesi nuk sheh ndonjë grindje, ngaqë despoti...

Enigma e origjinës së Ali Pashë Tepelenës

Faktet historike rreth origjinës së Ali Pashë Tepelenës dhe poema “Gjenealogjia e Ali Pashë Tepelenës”...

Cody Simpson e konfirmon romancën me Miley Cyrus: Ne jemi shumë të lumtur

Këngëtarja e famshme amerikane, Miley Cyrus, pas ndarjes nga aktori Liam Hemsworth dhe blogerja...

Jonida Maliqi dhe Romeo konfirmojnë lidhjen, publikojnë video së bashku në rrjetet sociale

Ka tash e sa muaj që përflitet për lidhjen e këngëtares Jonida Maliqi me aktorin nga Shqipëria, Romeo...