Ballina Teknologji

Teknologji

Apple nuk pyet për Covid-19, nxjerr në treg Iphone e ri (FOTO)

Këtë të mërkurë, në mes të pandemisë, Apple lançoi një version të ri të iPhone SE. iPhone i ri...

Lajm i keq për përdoruesit e ‘WhatsApp’! Aplikacioni shumë i dashur në rrezik zhdùkje nga Covid-19

Pandemia e koronavìrusit e cila ka izoluar pjesën më të madhe të njerëzve, mund të ketë edhe një pasojë tjetër të rëndë,...

Imazhet e Galaxy S20, duke shfaqur dizajnin e kamerave

Jemi vetem dy jave larg zbulimi i Samsung Galaxy S20. Ai është planifikuar të paraqitet në Samsung Galaxy Unpacked...

Cfarë kërkon Apple nga Trump

Apple ka kërkuar zyrtarisht më shumë përjashtime për tarifat që hynë në fuqi në shtator si pjesë e luftës tregtare SHBA-Kinë.

Nintendo ka shitur 41.67 milionë njësi të konsolës Switch, në mbarë botën

Nintendo Wii U, u konsiderua si një dështim i madh dhe shumë ishin të shqetësuar për të ardhmen e Nintendo.

Zuckerberg pritet të dëshmoj përpara Senatit amerikan

Shefi dhe themeluesi i Facebookut, Mark Zuckerberg pritet të dëshmojë në Dhomën e Përfaqësuesve mbi planet e...

Boeing dhe Porsche bashkojnë forcat për veturën elektrike fluturuese

Gjiganti amerikan për prodhimin e aeroplanëve, Boeing, dhe prodhuesi i njohur gjerman i veturave sportive, Porsche, kanë...

NASA prezanton kostumet e reja të hapësirës

NASA ka prezantuar kostumet që do të përdoren në misionin ”Artemis” që synon të zhvillojë udhëtime...