Ballina Shëndetësi

Shëndetësi

A na shkaktonë pagjumësi dritat e pajisjeve teknologjike?!

Sipas ekspertëve, “dritat, duke përfshirë edhe ato të cilat ndriçojnë kompjuterët laptopë, smartphones dhe tableta, shpesh luajnë një rol kyç në shkaktimin...

Femrat apo meshkujt nuk kanë gjumë të thellë, dhe përse?!

Rrotulloheni natën në krevat për shkakun se nuk mund të flini? Në mbrëmje rrini të shtrira në krevat, ndërsa partneri juaj fle...

Duhet të kryeni Fekondimin In-Vitro?! Ja dhjetë faktet që duhet të dini përpara

Dr. Marsel Haxhia Embriolog Klinik Certifikuar nga Shoqata Europiane e Embriologjisë dhe Riprodhimit Human - Spitali Hygeia

Pikërisht tani zbulohet se si transmetohet koronavirusi: A do ta përshpejtojë kjo përhapjen e tij?

Lloji i ri i coronavirusit në Kinë ka mundur të përhapej nga një person në tjetrin nëpërmjet sistemit tretës, ka transmetuar agjencia...

Nderkohe qe numri i te vdekurve nga koronavirusi po rritet, shenohet dhe viktima e pare në Hong Kong

Numri i viktímave nga koronavirusi po rritet cdo ditë e me shumë. Rritet në 425 numri i të vdèkurve nga koronavirusi ndërkohë...

Ja disa mite dhe të vërteta rreth kafesë që nuk i dinim

Kafja është një nga pijet më të konsumuara në të gjithë botën, ku mëngjesi është koha e preferuar. Por ka shumë mite...

Vendet më të ndotura në Evropë: Renditja e Shqipërisë, e frikshme

Maqedonia dhe Shqipëria, janë vendet më të ndotura të Evropës. Sipas Indeksit të Ndotjes së publikuar nga Numbeo.com, dy...
error: Alert: Content is protected !!