Ballina Lifestyle

Lifestyle

Këngëtarja e njohur ndërron jetë në moshën 61-vjeçare

Kantautorja dhe bashkëpunëtorja e vjetër e Nick Cave, Anita Lane ka ndërrùar jetë ditën e sotme në moshën 61-vjeçare. Ndërkohë shkàku i vdékjes së saj...

Drejt ekonomisë së gjelbër me shtëpizën ekologjike.

 Ideja e shtëpizës ekologjike lindi herët në vitin 2007, nga një staf shumë i apasionuar të rinjsh në organizatën Eden të cilët kishin patur...

30-vjeçarja prék me historinë e saj: Nuk e di kush janë baballarët e fëmijëve të mi!

Elsa Dhako, 30 vjeçe, nga qyteti i Pogradecit nënë e tre fëmijëve, përkatësisht 11, 7 dhe 5 vjeç ka màrrë pjesë tek emisioni “Historia...

Njihuni me burrin shqiptar që jeton i lumtur me dy gratë dhe 7 fëmijët e tij (VIDEO)

Një rast interesant na vjen nga fshati Selishtë i Peshkopisë. Bëhet fjalë për familjen e Iliaz Laskajt. Ai u martua në vitin 2001 me...

‘Instagram’ sfídon ‘TikTok’, ja opsioni i ri rrjetit social më të përhapur në botë

TikToku është padyshim aplikacioni më i përdorur i momentit, teksa gjatë pandémisë bëri namin. Mirëpo, disa ditë më parë qeveria amerikane tha se po planifikon...

Rrëfehet i riu Klevan Këndella: Të bëhesh futbollist në Shqipëri është shumë e vështirë!

Klevani është një futbollist që vjen nga dy qytete kështjellash, lindur në Beratin e UNESKO-s dhe rritur në Gjirokastër. Ai është konsideruar si pantera,...

Azili i pleqve i bën dhuratën unike burrit që i vdiq gruaja nga Covid-19 (VIDEO)

Stafi i shtëpisë së të moshuarve në Preston, Angli vunë re se një prej tyre kishte një rutinë të veçantë para se të filnte...

Festoi 100-vjetorin, gjysh Visho rrëfen jetën dhe jetëgjatësinë e tij (VIDEO)

Gjysh Visho nga Përmeti, sapo ka mbushur plot 100 vite. Por ndryshe nga vitet e tjera, ky 100 vjetor e gjeti të izoluar në...