Ballina Lifestyle

Lifestyle

Njihuni me burrin shqiptar që jeton i lumtur me dy gratë dhe 7 fëmijët e tij (VIDEO)

Një rast interesant na vjen nga fshati Selishtë i Peshkopisë. Bëhet fjalë për familjen e Iliaz Laskajt. Ai u martua në vitin 2001 me...

‘Instagram’ sfídon ‘TikTok’, ja opsioni i ri rrjetit social më të përhapur në botë

TikToku është padyshim aplikacioni më i përdorur i momentit, teksa gjatë pandémisë bëri namin. Mirëpo, disa ditë më parë qeveria amerikane tha se po planifikon...

Rrëfehet i riu Klevan Këndella: Të bëhesh futbollist në Shqipëri është shumë e vështirë!

Klevani është një futbollist që vjen nga dy qytete kështjellash, lindur në Beratin e UNESKO-s dhe rritur në Gjirokastër. Ai është konsideruar si pantera,...

Azili i pleqve i bën dhuratën unike burrit që i vdiq gruaja nga Covid-19 (VIDEO)

Stafi i shtëpisë së të moshuarve në Preston, Angli vunë re se një prej tyre kishte një rutinë të veçantë para se të filnte...

Festoi 100-vjetorin, gjysh Visho rrëfen jetën dhe jetëgjatësinë e tij (VIDEO)

Gjysh Visho nga Përmeti, sapo ka mbushur plot 100 vite. Por ndryshe nga vitet e tjera, ky 100 vjetor e gjeti të izoluar në...

Historia emocionuese e çiftit të mjekëve shqiptarë: Nuk mund ta takojmë vajzën tonë 10-vjeçare…(FOTO)

Dje, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu publikoi foton e dy mjekëve shqiptarë që po luftojnë në spitalin Infektiv kundër vìrusit të frikshëm...

Nuk e lejuan ta shoqëronte ditën e kimioterapisë, partneri bën gjestin emocionues (FOTO)

Distancimi social na ka ndikuar në një mënyrë apo në një tjetër, por pa dyshim, disa e kanë ndjerë atë më shumë....

Mjeku shqiptar habvit me deklaratën e tij: Para 10 vitesh kemi shëruar një person me Covid-19 (VIDEO)

Mjeku shqiptar anestezist dhe reanimator në Francë, Teni Kamberi, këtë të martë në një intervistë për “Abc-në e Mëngjesit” është shprehur se...