Ballina LAJME/BOTE

LAJME/BOTE

Si u veshën VIP-at në tapetin e kuq të MTV VMAs (FOTO)

Miley Cyrus dhe Lady Gaga ishin dy yjet që udhëhoqën listën e të veshurave më bukur të dielën në mbrëmje në MTV Video Music...

Rikthehet me një sezon të ri “La Casa de Papel”

“Money Heist” ose i njohur më së shumti si “La Casa De Papel”, është seriali spanjoll i cili ka pasur një sukses të madh...

Italia në alàrm nga shqiptarët, shtojnë rastet me COVID

Guvernatori i rajonit të Toskanës, Enrico Rossi ka dhënë alarmin për shtimin e rasteve të reja me koronavírus, ku shumica e të infektuarve janë...

Nga 0 në 10 milionë të prékur, si u përhap koronavírusi në 6 muaj në të gjithë botën

Rreth gjashtë muaj më parë, koronavírusi i ri nuk kishte as një emër. Por nga janari e tutje, vírusi i rrezíkshëm “shpértheu” dhe brenda...

Moderatores i ndodh live e pàpritura (VIDEO)

Teksa jépte làjmet në ekran, spíkerja nga Ukraina e quajtur Marichki Padalkos ka pérjétuar një situatë të síklétshme. Gjatë kohës që fliste, ajo ka ndjérë...

‘Instagram’ sfídon ‘TikTok’, ja opsioni i ri rrjetit social më të përhapur në botë

TikToku është padyshim aplikacioni më i përdorur i momentit, teksa gjatë pandémisë bëri namin. Mirëpo, disa ditë më parë qeveria amerikane tha se po planifikon...

A do hapen kufijtë për Shqipërinë? KE merr vendimin zyrtarë

Këshilli i BE-së aprovoi rekomandimin për héqjen graduale të kufízímeve të përkohshme mbi udhëtimin në vendet e bllokut. Ashtu siç ishte mësuar më herët, Shqipëria...

OBSH bën paralajmërimin e fríkshëm: Nuk keni parë gjë akoma nga Covid-19

“Më e kéqja nuk ka ardhur ende!” Ky është paralajmërimi i fríkshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), në lídhje me pandéminë Covid-19, gjashtë...