Ballina Kuzhina

Kuzhina

Një recet për bukë greke me ullinj

Provojeni e na thoni a u pëlqeu si shije, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 500 g miell...

8 ushqime të shëndetshme që përmirësojnë humorin

Kur përjetojnë një gjendje të rënduar mendore dhe shpirtërore, nuk janë të paktë njerëzit që drejtohet te ushqimi si një mënyrë për...

Kripë në kafe për përmirësoni e shijes së saj?!

Nëse keni vendosur të hiqni dorë nga qumështi në kafe, ose thjesht dëshironi të theksoni shijen e pijes së preferuar, provoni këtë...

Si të bëni cappuccino kremoze me shkumë të pasur pa aparat

Të gjithë janë mahnitur për këtë recetë! Është e mundshme të bëhet kapuçono e shkëlqyeshme në shtëpi, madje edhe...

Hurma të mbushura në çokollatë. Shije magjike

Një recetë e veçantë, por njëkohësisht shumë e thjeshtë në përgatitje Ndiqni hapat e...

Top restorantet më të mira në Nju Jork, në mesin e tyre edhe ai i shqiptarëve – “Cka Ka Qellu”

Gazeta prestigjoze “New York Times” ka publikuar një listë me top 10 restorantet e reja më të mira të vitit 2019 në...

Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore!

Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë Përbërësit: – 3 vezë;– 1 gotë...

Biskota me proshutë dhe patate të ëmbla

Përbërësit: ▪ 1 patate e madhe e ëmbël▪ 3 luge miell kokosi▪ 3 vezë▪ 6-8 rriska proshutë▪ 1 lugë...