Ballina Keshilla dhe Arsye

Keshilla dhe Arsye

Covid-19/ Po vdésin më shumë meshkujt se femrat. Cila është arsyeja?

Mbi 83 mijë vìktima dhe rreth 1.4 milionë të infektuar- ky është bilanci i deritanishëm në rang botëror i shkaktuar nga koronavìrusi.

Ngel në të gjitha lëndët! Mësuesja çudit gjithë botën me letrën që i dërgon nxënësit të saj!

Kjo padyshim mund të jetë letra më prekëse e shkruar ndonjëherë nga një mësuese për nxënësin e saj me aftësi ndryshe. Edhe...

Njihuni me kuptimin e ëndrrave me njerëzit e vdèkur?

Kur shohim njerëz të vdèkur në ëndërr do të thotë se ata kanë një mesazh, që mund të jetë në formën e...

Sekreti i jetëgjatësisë së burrit më të vjetër në botë

Muajin tjetër, Chitetsu Watanabe mbush 113 vjeç dhe dhuratën paraprake e mori nga Rekordet Guinness, ku u konfirmua si burri më i...

Fiksoi internetin: Si qëndron e vërteta pas sfidës qesharake të fshesës

Në sfidën e fundit virale, e cila filloi në Twitter dhe më pas u përhap në të gjitha rrjetet sociale, njerëzit vendosin...

Si të zgjoheni herët në mëngjes? Ja 5 këshilla efektive

Disa njerëz e kanë tepër të vështirë të çohen herët në mëngjes, sidomos ata që pëlqejnë të qëndrojnë zgjuar deri vonë në...

8 ushqime të shëndetshme që përmirësojnë humorin

Kur përjetojnë një gjendje të rënduar mendore dhe shpirtërore, nuk janë të paktë njerëzit që drejtohet te ushqimi si një mënyrë për...

Çfarë po ndodh me Loredanën? Reperja sapo befasoi fansat me veprimin e saj

Nuk e dimë se çfarë ka ndodhur por fansat e Loredanës janë tepër të shqetësuar për të. Nuk ka probleme shëndetësore dhe asnjë gjë...
error: Alert: Content is protected !!