Ballina Aktualitet

Aktualitet

Dy tërmete ‘shkundin’ Shqipërinë, ja magnituda (FOTO)

Lëkundje sizmike janë ndjerë në vend. EMSC, shkruan se bëhet fjalë për dy tërmete. I pari është regjistruar me magnitudë 3.3 të shkallës rihter, ndërsa...

Stresi vjen nga Anglia për ditëlindjen e tij, ja çfarë dhurate i bëri Sali Berishës (FOTO)

Ish-kryeministri Sali Berisha, dje festoi ditëlindjen e tij të 77-të. Nga mbështetësit e tij të shumtë, padyshim dallohet Stresi. Reperi i njohur, i cili sapo...

Sot ditëlindja e Sali Berishës, ja sa vjeç mbush sot ‘Doktori’! (FOTO)

“Doktori” kështu e thërrasin, ish-kryeministrin e vendit dhe themeluesin e PD, Sali Berisha. Ai ka tre dekada në politikë dhe sot mbush plot 77 vjeç. Në...

Blendi Fevziu rrëfen historinë e veçantë: Ky miliarder vizitoi Shkodren dhe…

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” është diskutuar rreth vendeve më të bukura dhe më të mira turistike në vendin tonë si dhe në...

Rrëfimi unik i çiftit shqiptar me fe te ndryshme: Ju tregojme paragjýkimet dhe veshtìrèsite (VIDEO)

Robertina Mataj dhe Ardi Dina janë një çift të dashuruarish nga Gjakova. Në një intervistë për “T7” çifti rrèfen njohjen e tyre dhe paragjýkimet familjare...

Ndodh edhe kjo! Ndalet ndeshja Shqipëri-Hungari, shkak bëhet…Taultant Balla! (FOTO)

Dronët kthehen në ndeshjet e kombëtares shqiptare të futbollit, por fatmirësisht jo duke ndalur apo ndikuar vazhdimësinë e sfidës së kuqezinjve. Një dron ka fluturuar...

Mblidhet Komitetit Teknik, ja masat e reja anti-Covid (FOTO)

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur të mos i ndryshojë masat kundër Covid-19. Në një konferencë për mediat, zv. ministra e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, deklaroi...

Nuk e dinim! Në Afgànístan ekzístojnë fise Ilire që kanë ruajtur traditat e hershme shqiptare (FOTO)

Paraardhësit tanë janë shpërndàrë gjithandej dhe kemi të bëjmë me një rast uník të ekzístencës së tyre, me mijëra kilometra larg. Ato janë pasardhës të...
error: Alert: Content is protected !!