Ballina Aktualitet

Aktualitet

Qytetarët nuk mund të shkojnë në dasma dhe klube nate pa u vàksínuàr!

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit në Kosovë ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Kosovës që duan të shkojnë në dasma, qendra tregtare dhe...

Angela Martinit i ndodhe e paprítura në Mykonos (FOTO)

Bashkëshorti i Angela Martinit, Dragos Savulescu, është arréstùar së fundmi në Mykonos. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat greke. Sipas medias greke Protothema, biznesmeni...

Kosova i vjen në ndihmë Shqipërisë për shùarjen e zjàrréve (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme një vàtër e madhe zjàrri u përhàp mbí gjithë sipërfaqen e tunelit të Kalimashit në Kukës. Si pàsojë e erës flàkët e...

Pas Zaiminës, një tjetër figurë publike rezulton i punësuar në Administratë (FOTO

Mesa duket çudirat në vendin tonë nuk paskan fund. Kujtojmë se pak kohë më parë këngëtarja Zaimina Vasjari u zbùlua se ishte e punësuar...

Çudíra Shqiptare! Këngëtarja shqiptare emërohet specialiste në Ujësjellësin e Durrësit

Zaimina Vasjari, këngëtarja shqiptare që prej kohësh ka qëndruar e tërhéqur nga muzika, së fundmi ka marrë një post pune në UKT. Në dokumentin e...

Zjàrri pùshton disa vatra në jug, Ori Nebiaj reàgon e shqetësuar: Nuk shoh…(VIDEO)

Prej orësh zjàrri ka mbùluar zona nga jugu i Shqipërisë, kjo për shkàk të témpératurave të larta në vend. Pikërisht në jug ndodhej edhe...

U arréstua pasi u shpàll në kërkim, merret vendimi nga gjýkata për Fjolla Morinën!

Gjýkata Themelore e Prishtinës ka caktuar masën e sigurisë 40 ditë parabùrgim për Fjolla Morinën me dyshímin për trafíkím me àrmë dhe arràtisje nga...

LAJMI FUNDIT/ Tërmeti shkund Shqipërinë, ja në cilin qytet ishte epiqendra (FOTO)

Një térmet me magnitudë 4 ballë të shkallës Rihter është regjistruar pas mesnatës duke hyrë e Hëna, me lokalízim në Korçë. Shërbimi sízmik evropian EMSC...
error: Alert: Content is protected !!