Ballina Aktualitet

Aktualitet

Polícia ndàloi ish-lojtarin e Kombëtares, Andi Lila, reàgon Jul Deda

Një skandal i pazakontë ka ndodhur këto ditë me një nga ikonat e futbollit modern shqiptar, Andi Lila. Ndërsa ka qenë duke regjistruar një dokumentar...

Policët e Lali Erit rréthojnë dhe làrgojnë me fòrcë gazetarin e Ora News

Në 76 vjetorin e çlirimit të Tiranës, shtëpitë të cilat janë përdòrur si bàza gjatë lùftës nacíonal çlírímtare, ose po u mérret fryma nga...

Batutat e Koço Devoles për vdékjen, kur mësoi se kishte leuçémi (FOTO)

Të dielën që lamë pas, aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare, Koço Devole, mbyli sytë përgjithmonë në moshën 75-vjeçare. Ai po luftonte prej 18 ditësh...

Màsat anti-Covid-19/ Rikthéhen kufizímet e orarit për qytetaret

Komiteti i Ekpsértëve njofton màrrjen e màsave të reja shtrénguése me qéllim paràndàlimin e përhàpjes së Covid 19. Në një deklaratë për mediat, zv/ministrja Mira...

Infermieri rréfen momentet e fundit të jetë së aktorit Koço Devole

E diela ka nisur me një lajm të hídhur nga bota e kínematografísë shqiptare, pasi aktori i mirënjohur Koço Devole është ndàrë nga jeta...

Ndàhet nga jeta kompozitori i njohur shqiptar (FOTO)

Ka ndérrùar jetë këtë mbrëmje një nga kòmpozítorët më të njohur shqiptar të të gjitha kohërave. Ka vdékur në moshën 92-vjeçare, kòmpozítori i shquar, Avni...

Aktorja e njohur shqiptare inféktohet me Covid, shtròhet në spítal

Një tjetër personazh publik shqiptar ka rezultuar i inféktuar me Covid-19. Aktorja Rajmona Bulku është prékur nga Covid-19 dhe është shtrùar në spítal ku po...

Të mbaron interneti shpejt? Nuk je vetëm ti! Ja abùzimet me paketat e Internetit!

Fakti që Interneti i ka oríentuar qytetarët nga komunikimi nëpërmjet rrjeteve sociale apo platformave të ndryshme online, ka bërë që në tregun e telefonisë...