Ballina Aktualitet

Aktualitet

Stresi vjen nga Anglia për ditëlindjen e tij, ja çfarë dhurate i bëri Sali Berishës (FOTO)

Ish-kryeministri Sali Berisha, dje festoi ditëlindjen e tij të 77-të. Nga mbështetësit e tij të shumtë, padyshim dallohet Stresi. Reperi i njohur, i cili sapo...

Sot ditëlindja e Sali Berishës, ja sa vjeç mbush sot ‘Doktori’! (FOTO)

“Doktori” kështu e thërrasin, ish-kryeministrin e vendit dhe themeluesin e PD, Sali Berisha. Ai ka tre dekada në politikë dhe sot mbush plot 77 vjeç. Në...

Blendi Fevziu rrëfen historinë e veçantë: Ky miliarder vizitoi Shkodren dhe…

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” është diskutuar rreth vendeve më të bukura dhe më të mira turistike në vendin tonë si dhe në...

Rrëfimi unik i çiftit shqiptar me fe te ndryshme: Ju tregojme paragjýkimet dhe veshtìrèsite (VIDEO)

Robertina Mataj dhe Ardi Dina janë një çift të dashuruarish nga Gjakova. Në një intervistë për “T7” çifti rrèfen njohjen e tyre dhe paragjýkimet familjare...

Ndodh edhe kjo! Ndalet ndeshja Shqipëri-Hungari, shkak bëhet…Taultant Balla! (FOTO)

Dronët kthehen në ndeshjet e kombëtares shqiptare të futbollit, por fatmirësisht jo duke ndalur apo ndikuar vazhdimësinë e sfidës së kuqezinjve. Një dron ka fluturuar...

Mblidhet Komitetit Teknik, ja masat e reja anti-Covid (FOTO)

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur të mos i ndryshojë masat kundër Covid-19. Në një konferencë për mediat, zv. ministra e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, deklaroi...

Nuk e dinim! Në Afgànístan ekzístojnë fise Ilire që kanë ruajtur traditat e hershme shqiptare (FOTO)

Paraardhësit tanë janë shpërndàrë gjithandej dhe kemi të bëjmë me një rast uník të ekzístencës së tyre, me mijëra kilometra larg. Ato janë pasardhës të...

Emine Çunmulaj reàgon ashpër ndàj ardhjes së Goran Bregoviç dhe i bën kërkesën e veçantë Edi Ramës (

Ardhja e këngëtarit serb, Goran Bregovic në festën e birrës në Korçë ka sjellë mjaft reàgime të àshprà nga shqiptarët si dhe nga personazhe...
error: Alert: Content is protected !!