Juda

Editor in chief

Latest Articles

Erdogan në Beograd: Turqia pranon çdo marrëveshje që arrihet mes Kosovës e Serbisë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi se vendi i tij është i gatshëm të bëjë ç`është e...

Lubonja: Kurti, shembull për të qenë të pavarur nga ndërkombëtarët

Analisti dhe publicisti Fatos Lubonja ka komentuar fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) në zgjedhjet qendrore të parakohshme...

Përfundon numërimi i votave nga KQZ, pritet procesimi edhe i 4% të vendvotimeve

Dje qytetarët e Kosovës me të drejtë vote, votuan për qeverisjen e ardhshme të vendit dhe 120...

Kryeministri Rama uron Kosovën për zgjedhje të suksesshme parlamentare

Kryeministri i Shqipërisë uron Kosovën për zgjedhjet e suksesshme parlamentare të mbajtura këtë të diel. Me anë të një postimi...

Presidenti Meta: Qytetarët e Kosovës dhanë shembullin më të mirë të demokracisë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i ka quajtur zgjedhjet e mbajtura në Kosovë një shembull të shkëlqyer...

Lulzim Basha uron LVV-në dhe LDK-në: Kosova hapi faqe të re në rrugëtimin e saj si shtet demokratik

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë , Lulzim Basha ka uruar dy partitë kryesuese të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, Vetëvendosje dhe LDK.

Kryemadhi uron për zgjedhjet: Kosova, një shembull i kulturës demokratike dhe përgjegjësisë qytetare

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i quan zgjedhjet në Kosovë një shembull i kulturës demokratike dhe ka uruar përzemërsisht...

Dieta e orizit: Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë të uritur

Kohët e fundit e keni tepruar dhe keni abuzuar me ushqimin? Ndiheni të fryrë dhe të lodhur? Provoni dietën e orizit