Këngëtari Gena ka dhënë së fundmi një intervistë në “Aldo Morning Show” në Tv Klan. Ai bëri me dije se ndodhet në Stamboll.

Mirëpo, kujtojmë se një ditë më parë një shpérthím i një bòmbe vrau 6 persona si dhe la të plàgosùr 81 të tjerë.

Gena bëri me dije se ndodhej një kilometër larg vendngjàrjes. Jo vetëm kaq por ai zbùloi ndër të tjera edhe një detaj të frikshëm.

GENA - YouTube

Ai kishte planifikuar që dje të shëtiste në sheshin “Taksim” së bashku me gruan e tij, por fatmirësisht ndërruan plan.

Pjesë nga biseda e këngëtarit të njohur ne studio:

Gena: E kam një kilometër larg nga këtu dhe një ditë më përpara neve në mbrëmje kishim dalë me nusen për të bërë shopping.

Megi Latifi: Tek sheshi “Taksim”.

Gena: Dhe do dilnim përsëri edhe dje, në të njëjtën orë, domethënë nga ora 4 kur ka ndodhur ajo. Shyqyr Zoti na ka adresuar diku tjetër.

Aldo: Po pra po. Të ruan Zoti vëlla, e shikon? Po tani situata aty, është gjéndje si e nderë?

Gena: Gjendja këtu nuk ndihet se ka një jetë normale, por ajo që ka ndodhur aty i përket asaj zone dhe jeta vazhdon si zakonisht si në çdo vend këtu.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!