Pjesëmarrja e modeles Arta Nitaj në programin e kërcimit “Dance With Me”, u kometua jo pak në rrjet, pasi kjo ishte dalja e parë publike e saj që pas skàndalit me Youtuber-in britanik Teddy Grey.

Në natën e parë të spektalit, Arta realizoi performancën e saj së bashku me balerinin shoqërues, për të dëgjuar më pas komentet e jurisë së përbërë nga Klaudia Pepa, Ilir Shaqiri dhe Ermal Mamaqi.

Ky i fundit është bërë víral në rrjetet sociale me një koment të tij, që pasohet nga reàgime nga moderatorja Alketa Vejsiu dhe vetë Arta Nitaj.

Biseda nisi nga Ermali dhe vijoi si më poshtë:

Ermali: Doja të dija si ta bëjmë edhe ne trupin si Arta.

Alketa: Duhet të shkosh në Brazil.

Ermali: Brazil apo Dubai?

Alketa: Po me Dubain ç’kishe tani?

Video/ Çfarë i tha Ermali-Artës që publiku u revoltua kundër tij

Ndërkohë siç shihet në video, në atë moment Arta e ka marrë me sportivitet komentin e Ermalit dhe ka qeshur duke mos bërë asnjë reàgim tjetër.

Por duket se në prapaskenë gjéndja e saj nuk ka qenë e mirë. ‘Kryefjala.com’ shkruan se “komentet e anëtarit të jurisë Ermal Mamaqi (që janë pasuar me buzëqeshjen íroníke edhe të Alketës) e kanë bërë për të qàrë Nitajn në prapaskénat e programit.”

Nuk dihet se për çfarë e ka pasur fjalën saktësisht Ermali, por vlen të përmendet që vetëm disa muaj më parë kudo në rrjet shpérthéu skàndali i ‘Dubai Porta Potty’, ku u lakua edhe emri i modeles.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!