Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj.

Performanca mjaft të mira dhuruan në skenë edhe artistët si Loredana Zefi, Ledri Vula, Ylli Limani, Dhurata Dora, Elgit Doda, Ardian Bujupi, Xhensila Myrtezaj, Mc Kresha dhe Lyrical Son, Finem dhe Solo, Kida edhe Stresi.

Por gjatë koncertit ndodhi një e paprítur kur për disa minuta pati shkëpùtje të enérgjisë eléktrike. Gjatë këtij momenti gjithë turma është dëgjuar të thotë njëzëri, Rama ik!

Por kush ka qenë shkàktàri i vërtetë i ndërprérjes së energjisë elektrike?

Pas kësaj situate, gjatë ditës së sotme ka reaguar OSSHE në një njoftim ku thuhet se ndérpréja e enérgjisë eléktrike nuk ndodhi për fàjin e tyre. Ata shtòjnë se ka qenë fàji i orgànizatorëve të koncertit.

‘Nisur nga lajmi “për ndérprérje të energjisë” gjatë koncertit të artistit Rigels Rajku (Noizy), OSSH sqaron se shkaku nuk ishte rrjeti ynë elektrik, por nga rénia e automatit, i cili menaxhohet nga orgànizàtorët.

Ngarkesa e madhe e pajisjeve në koncert solli rénien e automatit, duke sjellë stakim të ndriçimit të një pjese të skenës.

Nga verifkimi i kryer, fiderat që furnizojnë rrjétin e shpërndarjes kanë qenë të gjitha në punë dhe kabinat me ténsion.

Theksojmë se NUK ka patur në asnjë moment ndérprérje të enérgjisë nga rrjeti ynë eléktrik’, shkruhet në deklaratën e OSSHE.

Alpha Show", nis super koncerti i Noizy-t | Albanian Post

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!