Prej shumë vitesh, artistja Xhensila Myrtezaj është në një histori dashurie me Bes Kallakun, aktorin e humorit, të cilët janë prindër të një vajze, Ajkës.

Në një rrëfim për “A live night”, Xhensila tregon se si çdo marrëdhënie tjetër, lídhja ka vështírësitë e veta, të cilat kalohen gjithmonë nëse ka dashuri në mes.

Teksa tregoi një histori, Xhensila tha se ajo vetë është shumë romantike, ndërsa Besi sipas saj, mundohet, por jo çdo gjë shkon siç duhet, të paktën kështu ka ndodhur në pròpòzimin e martesës.

Xhensila Myrtezaj & Bes Kallaku Videoklipi i Dasmes - YouTube

Këngëtarja tregoi sesi ajo e zbùloi para sùrprizën e pròpòzimit dhe e gjitha u anulua, sepse ajo është tepër romantike.

“Për pròpòzimin e martesës, ne ishim në Meksikë në Kankun dhe Besi kishte orgànizuar gjithçka buzë oqeanit. Një shtëpi me tenda, me ata mariaçët që do hynin ndërkohë që Besi do më propòzònte për martesë dhe pikërisht një natë më përpara unë pash këtë skenën me një çift tjetër. I thash Besit ‘ua sa bukur Besi lum si ajo’. Ai nuk dinte ku të fuste kokën, u mërzit pak dhe tha ‘pse dreqin duhet të ndodhte kjo situatë’.

Unë e kuptova që do ndodhte diçka e tillë të nesërmen. Kështu ndodhi, kur unë zbres, ai merr rrugën nga tenda dhe I them ‘do më surprizosh i thash, iku surpriza, duhet të jetë më romantik’. Besi tentoi që të më propòzonte sërish se e para u dogj se nuk e pranoja se jam shumë romantike dhe doja diçka surprizë, më propòzoi me fustan të bardhë ndërkohë që bënim fotot e dasmës, kështu që vetëm propòzim nuk ishte. Ai e kishte marrë me kohë aprovimin. Kemi kaluar shumë momente të vështíra. Është jetë, çdokush i kalon. Ajo që na ka mbajtur shumë fort me njëri tjetrin ka qenë besimi në zot që na ka bashkuar edhe me besimin tonë në dashuri. E kemi gjetur gjithmonë atë rrugën për të kapërcyer çdo moment të vështírë dhe për të qenë bashkë sërish me njëri-tjetrin”, tha Xhensila në “A live night”.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!