Reperi shqiptar, Fero rà në pràngat e policisë pas publikimit të një videoje ku shihej qartazi teksa dhùnonte një person brenda makinës.

Pas pamjeve të bëra virale, ndaj reperit është ngrítur akùza e veprës pénale “Sùlm”, dhe është arréstuar.

Sot Fero doli para Gjýkatës Themelore të Gjilanit dhe u vendos që reperi të qëndrojë një muaj në parabùrgim.

Më herët Avokati i Feros, Egzon Halimi, ka treguar detaje nga ngjàrja që ndodhi.

Avokati thekson se Fero është provòkuar nga personi që ka qenë në makinë.

“Fero ka qenë duke pirë kafe në lagjen e tij, ka parë disa të rinj poshtë te kafenetë dhe kishte vendosur t’i qeraste, kur në një moment ka kaluar një veturë, e cila e ka pròvokuar atë, gjë që ka çuar deri në sùlmin e tij”, theksoi avokati i reperit.

Halimi  shtòi se personi në makinë kishte vendosur një këngë të Unikkatilit, ku në të shàhej dhe oféndohet réndë reperi Fero.

“Personi brenda veturës ka qenë duke lëshuar një këngë të Unikkatilit, në të cilën reperi Fero shàhet dhe oféndohet réndë dhe mu përmes së saj, ai e ka provòkuar Feron, ku ky i fundit nuk e ka duruar presíonin dhe ka nisur konflíktin në afekt.

Personat që i ka sùlmuar as ky nuk i njeh, pasi rasti ka ndodhur pa paramendim, pra nuk ka të bëjë me ndonjë hàsmëri”, nënvizoi avokati Halimi.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!