Një përléshje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në koncertin e këngëtarit të njohur Butrint Imeri.

Teksa Butrinti ka qenë duke performuar në skénën e një diskotekë në Pejë, disa prej personave të pranishëmë janë kònfròntuar fizikisht.

Shérri më pas ka dégraduar pasi shihet që djemtë shfàqen duke u godítur edhe me sende të forta.

Në disa pamje të publikuara në “TikTok”, Butrinti duket se ka qenë duke performuar hitin e tij “AM.PM“ në kohën kur ka nisur shérri.

Duke pasur si qëllim qétësimin e situatës, Butrinti i është drejtuar turmës duke i thënë:

“Mos i shihni katunarët duke u kapur në diskoteka. Bala ka edhe në diskoteka”.

Por duket se pas kësaj deklarate kanë shpérthýer komentet negative për Butrintin pasi fansat e kanë marrë fjalën katunar si një oféndim.

Butrinti ka postuar një status në InstaStory ku e shpjegon se nuk ka pasur si qëllim të oféndojë askënd por ka qenë thjesht diçka e momentit.

“Po më vjen shumë kéq për reàgimin që kam bërë duke përdorur termin “katunar”, gjatë një rrahje që ka ndodhur kur kam qenë duke performuan në nje klub. Ka qenë momentale dhe kam qenë shumë i frùstuar me ato pamje që i kam patur përballë, sepse ne dalim për tu kënaqur e jo për të parë përléshje.

Unë vetë jam katunar me prejardhje, jam Shaljan nga Mitrovica i lindur në Gjermani.

Kështu që ata që janë ndjerë të ofénduar, ju kërkoj shumë falje sepse ka qenë moment që nuk kam ditur si të shprehem kur i kam parë ato sjellje.

Ju do katunari Shaljan super krenar Butrinti”, ka shkruar ai.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!