Deklarata e Fifit ku i kërkonte falje të dashurit të saj, Adis Patushit, se “nuk është ruajtur për të”, vijon të komentohet në rrjetet sociale.

Kësaj here ka qenë producentja Dalina Buzi e cila ka shprehur mendimin e saj në lídhje me deklaratën e Fifit, përmes një videoje në Instagram.

Sipas Dalinës kjo është mënyra e Fifit për të shprehur dashurinë, dhe nuk ka asgjë të keqe që ta bëjë këtë gjë në Instagram.

Ajo do të donte të zhvirgjërohej me të, çfarë problemi ka?'/ Deklarata e  Fifit ndez debat mes Dalina Buzit dhe Zhaklin Lekatarit - SHOWBIZ

“Kur do héqim dorë së marruri me Fifin kur bie në dashuri. Nuk morëm ndonjë mësim nga Big Brother ne kur ishte atje? Lëreni Fifin të shprehet siç do ajo të shprehet dhe të jetë eksprésive. Gjëja që ka thënë Fifi në fakt mendoj unë që poetikisht ka dashur të thotë që ti je kaq i jashtëzakonshëm, kaq i mirë, kaq i mrekullueshëm sa do të doja që të të kisha njohur që ditën e parë, do të doja që të mos kisha kaluar asnjë ekpseriencë me askënd por vetëm me ty. Pra i ka fshírë të gjithë ishat e saj dhe i ka thënë që do të donte të jetë vetëm ai në jetën e saj. Ndonjëherë njerëzit e thonë, shumicën e kohës në krevat, ajo ka dashur ta thotë në Instagram. Ajo kështu ka dashur të shprehet. Mendon që ai është gjithçka dhe bravo çuni sepse ka treguar që ka diçka, dhe ajo do të donte të zhvírgjérohej me të, por çfarë réndésie ka unë nuk mendoj që është një deklaratë aq e kéqe . Pse thotë më fal? Po pse thotë jam psíkopatja jote? Hajde ànalízojmë Fifin tani.”- shprehet Dalina Buzi në videon e saj.

Menjëherë ndjékësit kanë réaguar me komente, duke etiketuar blogeren Zhaklin Lekatari, e cila shpérthéu gjatë ditës së djeshme kundér deklaratës së Fifit.

Kjo e fundit është përgjigjur në seksionin e komenteve të videos së Dalina Buzit, duke vénë në dukje se nuk ka asgjë kundër Fifit por kundér mesazhit që ajo përcjell.

Pas krítíkave të àshprà të Zhaklinës për dedikimin ndaj Adisit, Fifi e  'thùmbon' kështu! (FOTO) – Juda.al

“Nuk u mor njeri as me dashurinë e saj, as me ke dashuron, as si dhe sa e dashuron, por me ‘ruajtjen që një një vajzë ndien se duhet të kishte bërë’. Ruajtja si koncépt patriarkal zbatohet dhe është ngùlitur çuditërisht vetëm te gruaja. As më duhet jeta personale, por une, besoj dhe shumë të tjerë jemi dhe lodhur me këto vlera anàkronike ku gruaja çuditërisht është gjë. Nuk u mora me individin, por me mesazhin!!!!”– shkruan Zhaklina.

Nuk ka vonuar as përgjigja nga Dalina Buzi, e cila ka zhvilluar kështu një “bisedë” me blogeren në séksionin e komenteve.

Komentet:

Dalina Buzi: Po pra po ndoshta ajo se ka pasur me ate kuptim. E them kete sepse njerezit gjate séksit, edhe ata me te émancípuarit kane téndence ti japin kenaqesi partnerit duke i thene qe organi i tyre seksual i perket vetem atij/asaj. Eshte nje gje intime, por qe ska lídhje me pronesime/shpronesime apo anakrònizem. Fifi sic e thashe kete e vendosi ta ndànte ne Instagram, ate qe ne e themi íntímisht perpara orgàzmes. Kaq.

Më fal që s'jam rujt për ty'/ Zhaklina e 'séksit' thùmbon Fifin pas  dedíkimit të saj për Adisin! (VIDEO) – Juda.al

Zhaklin Lekatari: Për mua s’ka asnjë kuptim tjetër. Ore ajo dhe të gjitha gratë, multiple oràazma le te kenë, por nuk dëgjohen më këto, sinqerisht dhe për atë vetë që krijon nje struggle pa lídhje kur ca ka pas para a pas s’ka rëndesi fare, për sa kohe jane ne kohezion. Eshte absùrde të ia besh vetes kete dhe të vjen keq që mijera vajza do krijojne ide romantike mbí ‘ruajtjen’ ndaj atij. Secila marrëdhënie dhe njeri kanë rëndësinë e tyre, me intensitete të ndryshme, por kanë rëndësi, se jeta një seri momentesh është.

Dalina Buzi: E kuptoj mi moter e kuptoj. Por tani kam nje pyetje si avokate e djallit qe me pelqen te jem: Pse duhet te gjýkojme vendimin e nje gruaje per te “ruajtur” vàginen per The One (kushdoqofte ai qe s’qéllon i duhur zakonisht????) dhe mos te gjýkojme “shperdòrimin”, pra kur gruaja vendos te bej séks me kedo qe deshiron perfshíre dhe one night stands dhe pa emotional attachment. Ne rastin e pare diskutimi bashkohor eshte qe gruaja eshte e prapambetur dhe zhvléreson veten, ne rastin e dyte “gruaja eshte e lire”. Pra ne te dyja rastet, gruaja merr vendim per trupin e saj, por i pari con boten mbrapa dhe duhet dénuar, po i dyti? Ketu kam problemin une, qe mendoj se ka ardh koha me provu pak frénat, se nese do te nisim te flasim per zgjedhjet qe bejme grate me vàginen e tyre, hajde te flasim per te gjitha. Ose ta mbyllim gojen fare

Fifi është k*rvë, do i bjerë të fikët”, këngëtarja i përgjigjet gazetares:  Kam çuar njerëz nga varri, jam myslimane... - Gazeta DRITA

Zhaklin Lekatari: Sepse promovon diçka që nuk ekziston. Une cohem dhe them ‘jam e lire të perdhùnoj macokun tim’, por nuk e bëj se njeriu ka nje bonsens, ka një qytetari aktive, ka nje etike dhe ndàn të mirëm nga zë kéqja sidomos ne nje vend ku 97% e vajzave jane dhùnuar nje herë ne jeten e tyre. Ne kemi probleme sociale, femícídin, pédofílinë, perdhùnimin, kthimin e vírgjérës, objéktifikimin e gruas, skllàverimin e saj, ti thua ‘liri’. Per cilën liri e ke fjalën ? Ne jemi qënie sociale, kemi dhe përgjegjesi sociale, prandaj ti i mendon ato qe thua. S’eshtë vendi per të bere avokatin e djàllit per mua, por si të duash. Thjeshte bùrgosëse per vajzat dhe gratë.

Dalina Buzi: No no kalove diku tjeter ti. Lere pròblemin qe kemi ne dhe e kane kudo, po them qe kur i japim te drejte vetes ti themi nje vajze MOS thuaj qe “dua ta ruaj orgànin séksual per nje” , pse nuk ja japim kete te drejte ti themi dhe asaj qe shkon me shume “qe mos e shpérdoro orgànin séksual”? Dmth ku e gjejme ne te drejten ti themi nje tjetri qe Mos bej kete me orgànin tend séksual!

Zhaklin Lekatari: Jo nuk tha dua, por tha ‘ me vjen keq qe nuk e ruajta’!!

Fifi i dedikon një mesazh Adisit, Zhaklina reagon e revoltuar... - NTV

Vetë Fifi realizoi ditën e djeshme një video-live në Instagram ku u shfaq e përlòtur duke thënë se nuk ka asnjë gabim të jetë në lidhje me një burrë të martuar dhe me fëmijë.

Duke e konsideruar kundërpërgjigjen e Zhaklinës si përpjékje për vëmendje Fifi tha se me deklaratën e saj nuk i ka bërë thirrje vajzave të tjera, thjesht ka shprehur dashurinë e saj ndaj partnerit të saj.

Përveç Zhaklin Lekatarit, postimi i Fifit ka marrë shumë komente dhe kritika edhe nga vetë ndjékésit e saj.

Kam çuar njerëz nga varri!”/ Fifi shfaqet e përlotur dhe sqaron deklaratën  e saj që u kritikua në rrjet: Nuk iu thashë vajzave të ruhen, por… –  Balkanweb.com – News24

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!