Ballina Magazina Vajza e Bujar Nishanit sapo na píkëlloí zemrat me fjalët për të...

Vajza e Bujar Nishanit sapo na píkëlloí zemrat me fjalët për të atin e ndjerë! (FOTO)

Ish-presidenti i vendit tonë, Bujar Nishani, u nda fatkéqësisht nga jeta në fillim të këtij muaji, pas bétejës së gjatë me sémundjen e vështirë.

Ai ndërroi jetë në moshën 56-vjeçare në një spital në Gjermani, ku po trajtohej prej disa javësh nga një shërbim i specializuar për sëmundje të mushkërive.

Nishani vùante nga një sëmùndje auto-imuno, që réndoi gjéndjen e tij shëndetësore pas inféktimit disa muaj më parë nga virusi Covid-19, që e kapërceu pas kurimit në Sanatoriumin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë.

Former Albanian President Bujar Nishani dies at 55 - ABC News

Por Nishani nuk u mbijetoi dot komplikacioneve të mëpasme në mushkëri, pàsoja të Covid -19.

Sipas burimeve zyrtare ish-presidenti Nishani pésoi në spitalin gjerman, vdékje të pakthyeshme klinike, pa shpresa për t’u zgjuar nga koma.

Former Albanian President Bujar Nishani dies at 55

Mjékët gjermanë në marrëveshje me familjen përdorën éuthanazinë.

Disa ditë pas ndàrjes së tij nga jeta, vajza e ish-presidentit, Fiona, ka ndàrë me të gjithë dhímbjen e madhe që ndjen për humbjen e të atit.

Në një postim në InstaStory, ajo ka publikuar një foto të vjetër me babin e saj, krahas së cilës shkruan fjalët që na rréqéthën:

“Ende nuk mbushem me frymë”- janë fjalët e saj prékëse krahas postimit.

Bujar Nishani shërbeu si president i pestë i Shqipërisë post-komuniste në moshën 46 vjeçare, nga viti 2012 deri në vitin 2017.

Pas mbarimit të mandatit ai u rikthye në PD dhe u zgjodh kryetar i Këshillit të saj Kombëtar. Former Albanian President Bujar Nishani Dies At 55 - Bloomberg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!