Ballina Magazina Rez Veleshnja ka një thumb të fortë për të gjithë ish-kolegët: Duhet...

Rez Veleshnja ka një thumb të fortë për të gjithë ish-kolegët: Duhet një arsyeje e fortë, jo për 700-800 mijë lekë…

Pas shumë vitesh në një spektakël, të shumtë kanë qenë aktorët që kanë vendosur të largohen për diçka më të mirë ose diçka të re.

“Portokalli” është spektakli, i cili ka nxjérrë disa nga figurat më të njohura te humorit, por që viteve të fundit shumë nga aktorët janë larguar nga ky program.

Emra të tillë si Bes Kallaku, Olsi Bylyku, Delinda Disha dhe së fundmi edhe Florjan Binaj.

Revista Ai

Gjatë një interviste të tij në Rtv Ora, Rezart Veleshnja ka folur mbi këtë “fenomen” të ndodhur në programin ku ai aktualisht ndodhet.

Ai u shpreh ndër të tjera që duhet pasur një arsyeje e fortë për tu larguar nga një vend qe të ka bërë dikushi dhe jo për 700-800 mijë lekë më shumë.

“Ikin me mendimin që do e bëjë unë, më pëlqen kjo gjë. Po guri i réndë tha péshon në vend të vet. Madje unë kam bërë një status, kush ka ikur nga një gjë që e ka të vetën, ka kriju themelet kur të ikësh të ikësh duhet të ikësh për një arsyeje shumë të fortë. Po kur dëgjon publikun që iku për 700 mijë lekë më shumë këtu tek ne ka dhe që të vejnë epitetin légen. Kjo gjë mua më vjen kéq, ka ndodhur për shumë,- është shprehur Rezarti.

Ju kujtojmë që i ftuar në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, dy javë më parë, Florjan Binaj ka folur gjerë e gjatë për largimin e tij të papritur për publikun nga “Portokallia”.

Me fjalë të tjera ai tregoi se i duhej të ruante dinjitetin e tij në një vend ku nuk respektoheshin të drejtat e aùtorit.

Rez Veleshnja dhe Flor Binaj japin lajmin e shumëpritur për “Portokallinë”  (VIDEO) - Lifestyle

“Jo vetëm në Top Channel por dhe në shumë televisione të tjera nuk respektohen të drejtat e autorit. Në Portokalli kam qenë krijues dhe interpretues i numrave të mi dhe shumë të tjerëve. Ndoshta ndonjëherë nga padia, nga mosdashja e të ruajturit të këtyre gjërave ndodh që nuk duron më dhe mban një qëndrim.

Të ruash dinjitetin tënd dhe të vazhdosh përpara. Lígji është i rregullt, puna është tek zbatimi. Këtu kanë rënë dakord por nuk e zbatojnë,”– tregoi aktori.Rez Veleshnja nxjerr një sekret të lojës së nxehtë në Akademi me Elvanën -  Hapur

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!