Në orët e para të mëngjesit, lokalit të reperit Noizy në Durrës, i është vënë léndë plàsëse. Raportohet se ngjàrja ka ndodhur rreth orës 04:24.

Déme ka patur dhe në një butik të marrë me qira nga babai i reperit.

“Më datë 08.06.2022, rreth orës 04:24, në lagjen Nr.13, në një ambient (butik rrobash) të marrë me qira nga shtetasi B.R., ka shpérthýer një sasi lénde éksplòzive. Si pasojë ka vetëm déme materiale. Grupi hétimor nén drejtimin e Pròkurorisë vijon hetimet për zbardhjen e ngjàrjes, identifikimin e kàpjen e àutòrit/ve”, thuhet në njoftimin e polícísë.

Lídhur me ngjàrjen, Noizy ka dhénë déshminë e tij duke thënë se ka pròbleme vetëm me reperin Cllevio, shkruan News24.

Kujtojmë që Noizy dy ditë më parë u pérfshi në një shérr me Cllevion, ku dhe videoja e konflíktit fízik u bë virale në rrjet.

Në video shihej qartë Noizy dhe miqtë e tij teksa godísnin Cllevion.

I gjithë konflíkti mes palëve ka nisur pas oféndiméve të Cllevio-s kundrejt Noizy-t dhe grupit OTR.

Noizy bëri një reàgim pas videos virale, ku shkroi: “Mos ma merr mirësjelljen time për dobési, gëzoj respekt nga e gjithë bota dhe shpeshherë anashkaloj njerëz pa tru dhe moral.

Por kjo s’do të thotë asnjë moment që mund ta teprosh deri në pikën ku ti kushdo qofsh të oféndosh familjen time ose familjarët e rrethit tim, jam djalë me tradita dhe zakone shqiptari. Ju lutem mos e harroni kurrë këtë gjë. Jeta vazhdon”.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!