Ballina Aktualitet 'Zénka' mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme, teksa postoi disa foto me partnerin e saj Adisin, ajo i dedíkoi disa rreshta të cilat i gjeni këtu.

Por duket se njëri prej tyre bëri diferencën: “Më fal që nuk jam rujt vetëm për ty”.

Duket se kjo gjë irritoi gazetaren dhe aktivisten Zhaklin Lekatari e cila përmes disa videove në Instagramin e saj është shprehur e zhgënjyer se si personazhe të njohur shprehen në këtë mënyrë. Sipas saj, fjalia e përdorur nga Fifi e “shndërron” figurën e vajzës dhe gruas në një objekt. Ajo e vë theksin te fakti që jeta jetohet dhe vajzat nuk kanë përse të ruhen për asgjë dhe për asnjë. Në përfundim, Zhaklin i bën thirrje personazheve të njohur (duke marrë shembull Luana Vjollcën me projektet e saj të fundit) që të japin mesazhe bashkohore duke mos na kthyer pas në mesjetë.

Pas këtij reàgimi, Fifi hap një video LIVE në Instagramin e saj, ku e prekur thotë se Zhaklin duhet të drejtojë gishtin tek njerëz të tjerë, tek ata që e bùllízojnë dhe e shàjnë këngëtaren. Ajo sqaron edhe motivin përse zgjodhi të përdorte një fjali të tillë.

Pas kësaj Fifi poston një foto në të cilën ndodhej një shprehje ironizuese për të gjithë situatën në fjalë.

Pas gjithë këtyre, vjen një tjetër reagim nga Zhaklin e cila mes të tjerash zbùlon se Fifi i ka shkruar edhe personalisht.

Këtu është mbyllur edhe diskutimi virtual i vajzave, të paktën në syrin publik.

Fifi njihet tanimë nga të gjithë si një person shumë i ndjeshëm, poetike në fjalët që zgjedh dhe e hapur për të treguar atë që ndjen.

Sipas saj, ajo fjali është një mënyrë për të treguar vlerësimin dhe adhurimin për personin që ka në krahë.

Fifi me lot në sy reagon sërish ndaj deklaratave të gazetares shqiptare

Nga ana tjetër, Zhaklin njihet si një ndër aktivistet e cila ka reaguar gjithmonë për kauza sociale dhe është mùnduar të inflùencojë mbi të drejtat e grave dhe vajzave. Sipas këndvështrimit të saj, shprehja e një fjalie të tillë përcjell një mesazh jo të duhur për personat që ndjekin këngëtaren.

Pasi lexuat, patë dhe dëgjuat të gjitha reagimet e vajzave, po ju cilës i jepni të drejtë?

Përplasja mes Fifit dhe Zhaklin, a duhet një vajzë ta ruajë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!