Ballina Aktualitet Janë kthyer në màkth, Call-Center-at tashmë do i gjejë belaja nëse shqetësojnë...

Janë kthyer në màkth, Call-Center-at tashmë do i gjejë belaja nëse shqetësojnë qytetarët!

Nëse keni qenë duke pushuar ndonjëherë dhe një call center (zyrë ku trajtohen një numër i madh i thirrjeve telefonike dhe zakonisht ofrohet shërbim ndaj klientit), me siguri që keni pasur biseda të sikletshme me to.

“Alo, përshëndetje! Jam Ana dhe po ju kontaktojë nga kompania X pasi jeni përzgjedhur për të përfituar nga oferta e dyshekëve, fshesave me korrent…”.

Kjo është kjo telefonata që u vjen shumë herë shqiptarëve nga kompani të ndryshme dhe që shesin përmes telefonatave.

«Call Center» dhe thirrjet e tyre të bezdisshme për sigurimet shëndetësore  - Albinfo

E ndonëse vajza/djali që telefonon nga një kompani që tregton dyshekë, elektroshtëpiake apo dhe produkt ose pajisje të tjera të telefonon për të shitur në mënyrë që të sigurojë para për jetën e saj/tij, për marrësit e telefonatës është shumë e bezdisshme.

E për të shmangur shqetësime të tilla, do të krijohet një regjistër kombëtar, i menaxhuar nga komisioneri për mbrojtjen e të dhënave, ku kushdo regjistron emrin se nuk do të shqetësohet nga kompanitë e marketingut.

Gjobat për ata që abuzojnë me të dhënat personale, propozohen të shkojnë deri ne 20 miliard lekë.

Shoqërohen me dhjetëra punonjës call center-i në Tiranë - Tv Klan

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!