Ballina Uncategorised I nxehti afrikan tròket në Shqipëri, 5 zonat e kuqe që do...

I nxehti afrikan tròket në Shqipëri, 5 zonat e kuqe që do të ‘shkríhen’ sot nga vapa! (FOTO)

Masat ajrore me origjinë afrikane do të vijojnë në Shqipëri, duke diktuar ne vendin tonë mot të kthjellët dhe të nxehtë gjatë paradites ndërsa pjesa e dytë e ditës sjellë kalim të vrànësirave nëpër të gjithë territorin e vendit ku më të théksuara vranësirat paraqiten në zonat veriore duke rrezikuar rrebeshe afatshkurta shiu në ékstrémin verior të vendit.

Parashikohet që orët e mbrëmjes të vijojnë nën dominimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 36°C.

Sipas MetoAlb, 5 qytete të vendit ditën e sotme do të kenë temperaturat me të larta. Bëhet fjalë për Shkodrën, Elbasanin, Beratin, Tiranën dhe Gjirokastrën.

Temperaturat sipas qyteteve:

1. B. Curri 16 – 30
2. Puka 14 – 29
3.Kukës 17 – 32
4.Peshkopi 16 – 29
5. Burrel 18 – 32

6.Shkodër 21 – 35

7.Lezhë 23 – 33

8.Tiranë 22 – 35

9.Durrës 24 – 34

10.Elbasan 20 – 36

11.Fier 22 – 34

12.Berat 20 – 35

13. Pogradec 18 – 31
14.Korçë 16 – 29
15.Ersekë 14 – 28
16.Vlorë 22 – 33

17.Gjirokastër 19 – 36

18.Sarandë 24 – 34

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!