Pasi u pushua nga puna mori titullin “mbreti” i Tik Tikut brenda një viti ku, ndryshe nga shumë personàzhe të tjerë të cilët i duhen disa vite të arrijnë shumë ndjékës në rrjetet e tyre sociale për djaloshin me origjinë nga Senegali kjo gjë u arrit brenda pak orëve kur ai vendosi të bëhet pjesë e rrjeteve sociale.

I quajtur ndryshe Mister Bean apo Charlie Chaplin, Khaby Lame arriti të thyejë rekorde shikueshmërie me videot e tij të cilat kanë vetëm gjeste, kaq mjaftoi që njerëzit në mbarë botën të qeshnin dhe ta pëlqenin mënyrën e veçantë e të riut për të bërë humor.

Në një nga intervistat e tij ai ka rrëfyer mbi jetën e tij shpërngùljen në moshën 1 vjeçare në Itali dhe historia se si nisi ideja për të hapur Tik Tok.

Khaby Lame Has Become The Most Followed Tiktok Star After Overtaking Charli D'Amelio

Menjëherë pasi u pushua nga puna hapi kanalin e tij të Tik Tok në vitin 2020 duke vendosur të bëjë video komike.

Kjo mënyrë e Khaby Lame rezultoi jo vetëm të kishte sukses por ta shndërrònte atë në një nga njerëzit më të ndjékur në këtë platformë duke numërur një numër të madh ndjékësish prej 142,5 milion, me 300,000 ndjékës.

Edhe nëse pushoheni nga puna një ditë mos u dëshpëroni pasi mund të keni fatin e djaloshit duke fituar kurorën e mbretit ose mbretëreshës së Tik Tok.

2022 - Khaby Lame Becomes the Most Followed TikTok User! - News Text Area

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!