Ballina Uncategorised Fifi reàgon duke qàrë ndàj deklaratave të Zhaklinës dhe sqaron dedíkímin për...

Fifi reàgon duke qàrë ndàj deklaratave të Zhaklinës dhe sqaron dedíkímin për Adisin! (VIDEO)

Një postim i Fifit, një dedikim romantik për partnerin e saj Adis Patushin, ka marrë vëmendje mediatike dje pas asaj që ka thënë dhe Zhaklin Lekatari.

Më pas ka reàguar Zhaklina e cila tha se ndihej e neveritur nga kjo.

Më pas Fifi reagoi me një postim në Instastory ku thoshte se bletët nuk humbasin kohën e tyre duke i shpjeguar mizave se pse nektari është më i mirë se mùti.

Fifi me lot në sy reagon sërish ndaj deklaratave të gazetares shqiptare

Pas kësaj, Fifi ka dalë me një videolive, ku e përlotur tha se është lòdhur nga fjalët e njerëzve dhe sidomos vajzave që i shkruajnë të dashurit të saj duke i thënë ‘ku e gjete këtë ‘kùrvë’, ‘ku shkove nga ajo që kishe te kjo’.

Dhe në fund të video-s, këngëtarja u shpreh se nuk është pendùar për atë që tha pasi ‘Adisi është njeriu që kam ëndërruar të kem në jetë’.

“Duhet të kërkojë falje që jam lídhur me një mashkull që ka qenë i lídhur, i martuar dhe ka fëmijë. Por, ka plot raste të tilla. A duhet mos të lídhen më këta njerëz? Unë nuk kam hyrë në mes të askujt. Si i bëhet? Apo duhet të pres mos del ndonjë gjë tjetër. Ky është fati im dhe unë jam e lumtur për këtë.

Pas krítíkave të àshprà të Zhaklinës për dedikimin ndaj Adisit, Fifi e  'thùmbon' kështu! (FOTO) – Juda.al

Ndoshta iu duhet vëmendja ime për ndjékës se deri tani kam çùar plot njerëz nga vàrri dhe u dàshka të çòhem edhe të tjerë. Ja Zhaklinë ku e ke. Nëse është marre me tregu që je dashuruar, marrja ime më mbùloftë dhe më marrtë fytyrën. Unë jam femër shkruaj për dashurinë, nënën, hídhérimin etj. Duhet të gérmosh bagàzhin tim artistik për të kuptuar çfarë jam unë. Tallàvaistat kanë lek shumë, unë nuk kam. Duhet të kesh shkollë ti që të lexosh tekstet e mia. Do të bësh diçka që nuk e ka bërë askush, i kam dëgjuar edhe më parë këto fjalë. Unë nuk jam hòmòfobe, përkundrazi i përkrah në mënyrë masive.

Unë jam muslimane dhe jam ‘Pro’ ndaj çdo feje apo edhe atéistëve, apo çdo njeriu që beso në çdo gjë. Unë di shumë gjëra në jetë dhe nuk shàva askënd. Duhet të shkoj te psíkologu? Patjetër si të gjithë. Se kurrë nuk i kam ndaluar kurrë kònsultat. Por jo me psíkologë që bien kundérshtim me veten 15 herë brenda fjalisë.

Më thoni a është turp të dashurosh? Nëse po nuk po shkruaj më fare, çfarë tu themi njerëzve që kanë shkruar poemat më të bukura në rruzullin tokësor? Thjesht kam shkruar për dashurinë time, nuk kam lénduar asnjëri. Adisit çfarë nuk i shkruajnë për mua. “Pse re në atë nivel? Do i bjerë të fíkët. Fifi është kùrvë.” Janë të gjitha femra dhe unë prapë jam feministe.

Fifi reagon e përlotur ndaj deklaratave të Zhaklinës dhe sqaron

Futem dhe shoh se ia kam shpífur një femre pse kam thënë ‘Më fal se nuk jam ruajtur për ty’. Jam e fortë si femër por edhe femra ka nevojë për një mashkull. Mashkulli është natyrë e fortë.

Jam njeriu më i lumtur dhe i bekuar në botë që e kam në krahë dhe nuk më lë të bie kurrë. Nuk iu thash vajzave të ruhen për personin që ëndërrojnë, por thash për veten pse kam dhënë deklarata më shumë seç duhet e kam bërë gabime dhe nuk jam ruajtur mediatikisht. Të jetë ai njeriu i parë për të cilin shkruajnë mediat.

Edhe jam edhe nuk jam e lumtur që jam kështu si jam, i tregoj gjërat e drejtpërdrejta, por kur më fyejnë të puna dhe njeriu i dashur nuk e di se çfarë jam në gjendje të bëj. Por, prapë nuk po e shàj dhe nuk po i them asgjë të kéqe. Ndoshta Zhaklina nuk e ka përjetuar dashurinë kurrë dhe nuk na kupton kur flasin për dashurinë.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!