Ballina Magazina Bënë shérr për një femër? Romeo dhe Donaldi flasin për padínë...

Bënë shérr për një femër? Romeo dhe Donaldi flasin për padínë kundér tyre! (VIDEO)

Para pak javësh u bë e ditur se dy vëllezërit Veshaj, fytyra të njohura të ekranit, rezultojnë prej disa vitesh në përbàllje me drejtësinë.

Kjo pasi në vitin 2017, ata janë dënuar nga Gjykata e Vlorës për veprën penale “plagosje e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim.

Përballë një vendimi të butë të dhënë nga shkalla e parë e gjyqësorit, dy vëllezërit vijonin të lirë.

Romeo posts the photo with Donald when they were little but he can't even  tell who he is - POLITIKOFF

Mirëpo e pakënaqur me vendimin e Apelit, Prokuroria e Vlorës e ka dërguar rastin për rishqyrtim në Gjykatën e Lartë.

Gjatë puntatës së djeshme të emisionit “Më lër të flas”, dy vëllezërit kanë folur në lídhje me këtë çështje.

“Arrihet deri në shpífje. Për mua dhe Romeon thuhej ka një seancë gjýqi, kur ajo ishte një seancë këshillimi dhe ne nuk kemi dashur të dalim as në deklarata, as nëpër Instagram të themi që kjo nuk është e vërtetë sepse portalet atë duan që të marrin vëmendje”- është shprehur Donaldi.

Dëmtim të përhershëm të fytyrës”/ Zbulohet historia e sherrit ku u  përfshinë Donaldi e Romeo, në mes një vajzë - Gazeta Express

Kujtojmë se kjo deklaratë vjen nga Romeo dhe Donal Veshaj, të cilët kanë pranuar se ditën e ngjàrjes janë përfshírë në konflíktin fizik me të démtuarin të ndihmuar dhe nga persona të tjerë.

Shkak për këtë zénkë është bërë e fejuara e këtij të fundit pasi është ngàcmuàr nga vëllezërit Veshaj në dalje të shkollës dhe zénka mes tyre ka kaluar në përplàsje fizike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!