Ballina Magazina Arti në zi sot! Ja VIP-at që reàguan për vdékjen e regjisores...

Arti në zi sot! Ja VIP-at që reàguan për vdékjen e regjisores Vjosa Berisha! (FOTO)

Regjisorja Vjosa Berisha hùmbi jetën ditën e sotme.

Ajo ishte diagnostikuar me kàncer në vezore prej më shumë se një viti.

Edhe pse vijonte të merrte trajtim mjekësor, ajo nuk ia doli dot.

Vjosa ishte themeluese e “Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë (PriFest)” në 2008 si dhe bagazhi i saj artistik ishte mjàft i pasur dhe për tu admiruar.

Vdékja e saj ishte një lajm mjaft i hídhur për familjarët, miqtë e kolegët e saj.

Shumë personazhe të botës së ekranit reaguan në rrjete sociale për vdekjen e regjisores së njohur.

Ndër ta përmendim: Besnik Krapi, Vesa Smolica, Dafina Zeqiri, Kushtrim Sheremeti, Rifat Smani, Genc Salihu, Xhejlane Tërbunja, Arbana Osmani etj.

Moderatorja e njohur, Arbana Osmani publikoi një foto me të ndjerën Vjosa, ku shkruan:

“Sa më píkëllove o Vjosa, sa shumë do na mungosh, ah sa shumë”.

Nga ana tjetër, këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka publikuar një bisedë që ka zhvilluar më parë me Vjosën dhe më tej shkruan:

“U prehsh në paqe ti njeri i bukur”!

Vjosa arriti të prodhojë filmin e saj të parë si producente, që titullohet “The Flying Circus” (2019) me skenar dhe regji të Fatos Berishës.

Ajo është konsideruar gjithnjë si një femër mjaft e fortë dhe e ‘hekurt’.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!