Ballina Magazina Pas rréfimit të Beatrix mbi bullízmín, reàgon Bora Zemani (VIDEO)

Pas rréfimit të Beatrix mbi bullízmín, reàgon Bora Zemani (VIDEO)

Ditën e djeshme në “Për’puthen” është folur për bullízmín dhe diçka për të thënë rreth këtij fenomeni e kishte edhe Bora Zemani.

Neritani ka bërë një rréfim prékës lídhur me peshën e tij dhe komentet bullízuese.

Ai tha se vite më parë ka vùajtur nga déprésioni dhe i është dashur të marrë ílaçe.

Dikur mike, sot “rivale”, publikohet momenti kur Bora dhe Beatrix kërcenin  bashkë – Abc News

Kjo i shkàktoi atij shtim në peshë dhe prej andej nuk ka mundur të rikthehet në formë.

Neritani tha se nuk është ndjérë kurrë aq kéq sa është ndjérë kur është bërë pjesë e “Për’puthen” pasi është bullízuar jo vetëm nga publiku por edhe konkurréntët konkretisht Laureta.

Lídhur me këtë Bora tha se njerëzit publikë bullízohen nga kushdo që komenton jetën e tyre pa të drejtë.

Once a friend, today a rival! Published moments when Bora and Beatrix were  good friends (Images that are 'driving' the network crazy) - Gossip

Moderatorja tha se nuk ka të bëjë thjesht me fakti nëse këto komente i merr apo jo në konsideratë sepse ato ndíkojnë në gjéndjen psíkologjíke dhe emocíonale.

“Këtu nuk ka të bëjë nëse e merr apo jo diçka për bazë. Por ka të bëjë me komentimin e të tjerëve të cilëve ti u jep diçka nga vetja, tregon vlerat e tua por komentohesh për pamjen fizike. Ne që jemi pjesë e ekranit të drejtën për të na bullízuar mund ta ketë kushdo përtej një telefoni.

Është ok të thuash “Mos i konsidero”, por gjithsesi ato ndikojnë në gjendjen tënde. Janë vërtetë pròbleme që hasen çdo ditë në shoqërinë tonë edhe duke u trajtuar në programe televizive dhe reality jepen mesazhe për të stopuar komentet e njerëzve në rrjetet sociale dhe jetën e përditshme për të gjithë ata që ndihen në trysni nga këto komente që bëhen nga kushdo që nuk i takon të komentojë”.-deklaroi Bora.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!