Ish-banorja e “Big Brother VIP Albania”, moderatorja Einxhel Shkira, ka qenë e ftuar ditën e sotme në emsionin “Why Not” ku ka sqaruar të vërtetën rreth sherrit që ndodhi mes saj dhe Donald Veshajt në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.

Gjatë intervistës Einxhel tha se në kohën që nisën debàtet, ajo nuk ishte në një gjéndje të mirë psíkologjíke pasi sapo kishte opéruar krahun.

Kujtojmë se në një débat me Donaldin brenda “Big Brother VIP”, Einxhel tha se kishte punuar në disa televizione dhe nuk ishte paguar.

Një nga televizionet e përfshírë në bisedë ishte edhe “Ora News”.

Einxheli u shpreh se në ato momente nuk e ka logjikuar pjesën që nuk ka punuar asnjëherë tek “Ora” por ka qenë tjetër televizion – “Abc News”.

Ish-banorja tha se ishte ndjérë kéq që e gjithë situata ishte ngatérruar.

U bëre i famshëm prej të dashurës', Einxhel dhe Donaldi debat të ashpër: Më  hoqët nga puna dhe nuk më dhatë lekët - Shqiptarja

“Nëse do kenë vazhduar ta ndíqnin këtë fragment, po këtë ditë, po këtë moment. Unë mbasi kam thënë këtë gjë sepse e kisha dëgjuar nga ‘Ora’ pra unë kam qenë pas operacíonit njerëz, anéstezi morphínë çdo lloj qetésuesi të mùndshëm. Gjatë débatit më është thënë ‘të kanë héqur nga Ora’ në mendjen time ka qenë ora nuk ka qenë në televizionin dhe mbasi kam folur me Arjolën kam thënë nuk kam punuar ndonjëherë tek ‘Ora’ faktikisht ka qenë ‘Abc’ aty ku kam punuar.

Pasi ndodhi pandémia secili shkoi në punët e veta dhe emisioni u ndérpré. E kam mirëkuptuar atë pjesë, situata ishte e véshtirë për të gjithë. Por që për momentin është thënë ‘Ora’ nga ai, unë kam qenë në një ténsion dhe gjéndje shumë të réndë fizike dhe psíkologjíke dhe unë nuk e kam kalkuluar fare që shiko se unë tek ‘Ora’ nuk kam punuar kurrë.”- vazhdoi ajo.

“Më vjen shumë keq që ka pasur kaq shumë reàgime sepse ka qenë shumë e thjeshtë për të thënë që ka qenë një lapsus sepse nuk kam punuar kurrë dhe nuk gjej asnjë motiv pse unë duhej të shpíkja që kam punuar tek ‘Ora’ dhe s’më kanë paguar apo përse duhet ta merrnin për bazë atë që tha Donaldi që ishte një génjeshtér përpos kësaj, që përmendi televizionin sepse nuk është ai që e din se në sa televizione kam punuar. Ai në nérvozízëm e sipër ka thënë ‘Orën’ pa e ditur që nuk bëhet fjalë për të dhe është bërë ky gabím”– përfundoi moderatorja.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!