Ballina Uncategorised West Side Family sjellin hitin e vjetër dhe versioni i ri qenka...

West Side Family sjellin hitin e vjetër dhe versioni i ri qenka kaq bukur! (VIDEO)

West Side Family janë rikthyer me një projekt të ri muzikor, këtë herë me një këngë të vjetër, të sjellë disi ndyshe.

Grupi i njohur vijnë me një përpunim të këngës së popullarizuar “Lule t’bukra ka Tirona”, të cilën e kanë shoqëruar me një videoklip.

Klipi paraqet një dasmë tradicionale, me veshjet popullore shqiptare.

“Lule t’bukra ka Tirona”, projekti i ri muzikor rikthen grupin

Projekti mbështetet mbi këngën origjinale me të njëjtin titull të shkruar nga Muharrem Gurra.

Teksti u bë nga Alban Kondi, kurse ky i fundit u përkujdes edhe për muzikën në bashkëpunim me Klodian Qafokun.

West Side Family sjellin një version të ri të këngës “Lule tbukra ka Tirona”

Në këngë janë të përfshirë edhe disa artistë të tjerë si:

Altin Gunga në klarinetë, Artur Yzeiri në llahutë dhe Eraldo Feto në violinë.

Kënga është pritur mirë nga publiku, ndërsa pritet të kërcehet në shumë dasma!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!