Një térmet është ndjérë pak orë më parë në në Tiranë dhe disa qytete të Shqipërisë.

Lëkundjet e Tërmetit janë ndier në Shqipëri, Kroaci, Bosnjë Hercegovinë, Mal të Zi dhe Kosovë.

Forca e tërmetit ka qenë 5.9 ballë dhe me epiqendër në Bosnje.

 Nuk dihet ende nëse tërmeti ka shkàktuar déme. Gjatë muajit nëntor janë regjistruar edhe térmete të tjera në vend.

Kujtojmë që térmeti 26 nëntorit në Shqipëri shkàktoi 51 víktíma dhe u plàgòsën më shumë se një mijë të tjerë.

Lëkùndjet ishin me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter në Durrës, Thumanë dhe Lezhë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!