Ballina Magazina Pas reàgimit të Trixës për bullízëm ndaj saj, reàgon edhe e ëma...

Pas reàgimit të Trixës për bullízëm ndaj saj, reàgon edhe e ëma e Rita Orës! (FOTO)

E bënë për një lek, mamaja e Rita Orës nuk héshti dot për bullízímin ndaj Trixës

Pas një kohe të gjatë në sytë e publikut dhe krítíkave të vazhdueshme, Beatrix Ramosaj ka postuar një video në rrjetet sociale ku adreson bullízmín online që ka pësuar gjatë kësaj periudhe.

Shumë persona kanë dalë në mbrojtje duke e dënuar këtë akt dhe mes tyre së fundmi ishte edhe Vera Ora, nëna e këngëtares së njohur Rita Ora.

Vera Ora, e cila i njeh mirë këto pròbleme dhe efektet e tyre pasi punon si psikologe, u shpreh ne story: “Stop bullízmít, shëndeti mendor ka rëndësi”.

Më pas Beatrix e falënderoi atë duke treguar se sa e réndésishme është kjo mbéshtetje për të.

Vera më tej tha se ne jemi një komb i lashtë, kemi tradita të forta dhe rini të bukur dhe se duhet të ndihmojmë njëri-tjetrin pavarësisht se për kë bëhet fjalë, bullizmi nuk ka vend në vendin tonë.

Ngàcmími kíbernetik prék njerëzit e të gjitha moshave ose sferave të jetës, duke përfshírë fëmijët, adoleshentët dhe të rriturit, të cilët të gjithë ndihen shumë të shqetësuar dhe të vetmuar kur ngacmohen në internet.

Pasojat e bullízmit mund të jenë shumë serioze dhe duhet théksuar se një pròblem i tillë nuk përballohet njëlloj nga të gjithë individët sepse përgjigja e çdo personi ndaj bullizmit është unike.

Hulumtimet kanë treguar disa tendenca të përgjithshme tek personat që janë ngàcmuar dhe raportohet se kanë një rrezik më të lartë kundrejt déprésionit dhe ànkthit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!