Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa, ka festuar mbrëmjen e djeshme 40-vjetorin e saj të lindjes, ku ishin të ftuar shumë personazhe të famshëm të ‘showbiz’-it shqiptar, ku mes të cilëve ishte edhe kolegia e saj Era Rusi.

Gjatë një fjalimi që ajo mbajti përpara kolegëve, të cilën Eraldo Raxhi e ka postuar në “Instastory”, ajo tha se tashmë ka tre festa të ndryshme për 40-vjetorin e saj.

Era Rusi e pyeti se kush është festa e tretë. Eneda mes të qeshurash iu përgjigj duke i thënë se bëhet fjalë për një festë familjare dhe e ftoi këngëtaren të shkojë pasi ka një kushëri beqar.

Era Rusi befason me atë që thotë për fituesen e 'Këngës Magjike': Nuk do të  doja të isha në vendin e Enedës, nuk e meritonte - Lajme.al

Por nuk vonoi as përgjigja e Erës, e cila u shpreh:

“Kush tha që unë jam vetëm?”

Kjo deklaratë nga ana e saj habiti edhe të ftuarit, të cilët borohoritën drejt këngëtares, pasi ajo nuk ka pranuar asnjëherë publikisht një romancë.

May be an image of 1 person, standing and outdoors

Eneda Tarifa: Zíhemi, pajtohemi, duhemi, ndàhemi, bashkëpunojmë, ç’bashkëpunojmë.

Në fakt para dy ditësh më lindi ideja, ishte shtysa në fake e Ketit, mikesësh time më të mirë, e cila më tha ti duhet ta bësh ditëlindjen. Dhe nga një festë dolën tre festa.

Era Rusi: Kush është e treta?

May be a closeup of 1 person

Eneda Tarifa: Është me familjen, do vish? Kam një kushëri që është beqar.

Era Rusi: Kush tha që unë jam vetëm?

Eneda Tarifa: Paskemi fejesë në ardhje, festë tjetër domethënë.

May be a closeup of 1 person

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!