Reperi i njohur shqiptar, MC Kresha, është shumë i pëlqyer nga mijëra fansa në të gjitha trevat shqipfolëse për muzikën e tij.

Ai është një ndër artistët më të dashur për publikun shqiptar ku këngët e tij tashmë janë kthyer në hite.

Krahas angazhimeve në muzikë, duket se reperi nuk e lë anash as përkushtimin e tij ndaj fesë së cilës i përket.

Has Mc Kresha given up music because of religion? How does the rapper's truth stand - POLITIKOFF

Kjo pasi ai së fundmi është parë duke kënduar ilahi në një xhami të Mitrovicës, gjatë faljes së taravisë në ditën e 23 të agjërimit të muajit të shenjtë të Ramazanit.

Në një video të publikuar nga faqja Qyteti i Mitrovicës në Facebook, shihet reperi teksa interpreton para dhjetëra bashkëqytetarëve të tij në xhami, thirrjen e ezanit.

Mc Kresha shpesh herë ka folur për fenë islame në intervista dhe është agjërues i rregullt i Ramazanit.

Mc Kresha i përkushtuar edhe ndaj fesë, e fali xhumanë me hoxhën Fatmir Latifaj - Kosova ime

Kujtojmë se para disa ditësh në rrjetet sociale ka qarkulluar një foto e këngëtarit Mc Kresha me hoxhën Fatmir Latifaj, foto kjo që u bë shkak për disa thashetheme ku thuhej se artisti po e lë muzikën për shkak të fesë.

Kresha prej kohësh është predikues i devotshëm i fesë islame, teksa thirrja e ezanit shihet si obligim që duhet ta kryejë çdo besimtar musiman.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!