Moderatorja e ekranit shqiptar Lei Kraja, ka folur hapur së fundmi në një intervistë ku ka treguar pak më shumë për rrugëtimin e saj në botën e televizionit.

Ajo u shpreh se gjithmonë është ndjerë mirë, madje tha që i kanë ndodhur ta kenë refùzuar edhe shumë futbollistë, por moderatorja nuk oféndohét në këtë aspekt.

“Jam ndjerë gjithmonë mirë, kam marr gjithmonë rísqe, kam fatin që kam njerëz me eksperíencë rreth e rrotull. Nuk e lavdëroj veten, sa i përket të ftuarve, i ftoj vet, ua bëj pyetjet vet dhe këtë aspekt e bëj mirë sepse nga ana sociale jam shumë e mirë me njerëzit. Më ka ndodhur që më kanë refùzuar shumë futbollistë, jam bërë e bezdísshme dhe them: ‘ok nëse më refùzojnë, nuk ka gjë, le ta bëjnë’. Është puna e atillë dhe në këtë aspekt nuk oféndohem, nuk e marr personale por vazhdoj të téntoj.”, u shpreh moderatorja.

Lei Kraja leaves Supersport for EuroNews, a new project for the sports moderator - POLITIKOFF

Mes të tjerash, Lei tregoi dhe personàzhin që do të dëshironte të intervistonte.

‘’Adhuroj Elvana Gjatën, do të doja që ta kisha në një moment të jetës në intervistë’’, u shpreh Lei.

Kujtojmë se në një intervistë tjetër para disa ditësh, Kraja tregoi se kur nisi punë në televizion i është dashur të punojë shumë, veçanërisht me mësimin e gjuhës.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!