Ish-konkurréntja e “Për’puthen 2”, Shqipe Hysenaj ka qenë e ftuar në emisionin “Why Not”, ku ka akùzùar opinionistin e programit, Arjan Konomin se nuk ka respekt për gjininë femërore.

Ajo ka thënë se ai nuk e meriton të jetë pjesë e një emisioni dashurie, pasi nuk ka një jetë dashurore dhe as familje.

Sipas saj, Arjani jashtë kamerave është i butë, kurse para kamerave sillej ndryshe.

Sherr tek 'Përputhen', Shqipja kërcënon Arjan Konomin: Do të të çoj në  gjykatë

Shqipja gjithashtu thotë se duhet të jesh një grua inteligjente për t’i kuptuar këto veprime të opinionistit.

“Unë e kam théksuar edhe në emision me fjalë, me vepra dhe me stilolaps që Arjani nuk ka respekt për femrën, për gjininë femërore. Është e vërtetë, jo realisht është mendimi im dhe e kam thënë që jashtë kamerave mundohet të ishte i butë dhe para ekranit do të nxírrte ty ajo që ti nuk ishte, do të pròvòkònte. I ka të vetat mbase, por mendoj që një njeri i tillë që ka pòshtëruar femrën, e ka ulur femrën, dhe është mundur ku e ke t’i çjérri màskën fundja që ato janë vajza të reja, janë vajza të vogla, nga njëzet e tre deri në njëzet e shtatë diçka e tillë. Në vend që t’i japë këshilla, që ai të thotë po të jap këshillë, të oféndon.

Domethënë, duhet të jesh intéligjént për të kuptuar dhe një njeri që nuk të respekton dhe që nuk ka familje, as grua dhe as fëmijë. Nuk meriton të jetë pjesë e një emisioni dashurie. Meqë për mua thoshte që isha psíqíke, që isha për psíkologe, psíkíatër dhe unë e di që nuk kam pasur nevojë për psíkolog. E dinte që mua nuk më përballonte ai”, është shprehur Hyseni.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!