Ndonëse puntata e sotme e “Per’puthen Prime” nisi me debàte, programi ka përfunduar në mënyrë shumë të bukur me deklaratën e Samiut për Efin.

Të dy konkurréntët kanë pasur së fundmi një afrimitet të madh dhe duket se gjërat mes tyre po shkojnë shumë mirë; aq mirë sa sot Samiu u deklarua për Efin.

Ai e nisi përbàlljen me konkurrénten si një shaka duke i thënë se do të largohej nga programi, por më pas e zbùloi të vërtetën dhe përpos kësaj ai i dhuroi Efit edhe një kornizë të madhe me fotografinë e Saj.

PërPuthen/ Samiu “shkríhet” në takim me Efin: Tek ty shoh…(VIDEO) – Juda.al

Samiu: E di që 99 për qind jam këtu për ty. Kam premtuar që të bëj më shume për ty. Kam premtuar që fjalët t’i kthej në vepra.

Nuk e pres që të jesh 100 për qind tek unë. Unë kam marrë një vendim. Nuk është vendim dhe aq i bukur. Efi unë duhet të largohem për momentin.

Efi: Pse duhet të largohesh?

May be an image of 1 person and sitting

Samiu: Para se të iki kam edhe diçka për ty.

Në këtë moment Samiu nxjérrë kornízën e madhe dhe fillon ta shpjegojë arsyen e kësaj dhurate:

“Kjo është Efi e lindur në Greqi. Një vajzë shumë e bukur, një vajzë shumë e mirë. Një karakter shumë i fortë dhe tip shumë interesant.

Efi gets upset, shouts at Sami in the studio, what happened in 'Match'

Edhe është për momentin në jetën time pëlqimi më i madh që kam ndaj një vajze. Unë sot nuk do largohem, por deklarohem për ty.”

Pas kësaj dhurate dhe deklarate, Efi emocíonohet shumë për herë të parë, aq sa përlòtet.

“Ky ishte një emocíon shumë i lëkùndur. Ata që duan realisht të më njohin, jam aty dhe mund të më njohin dhe njëri prej tyre ka qenë edhe Samiu. Jam shumë e lumtur për deklarimin. Ky nuk do të jetë aspak presíon për mua. Realisht Samiu nuk do që të më shikojë kéq. Nuk e prísja. Një mendim ishte ky i largimit, se e kemi shprehur që ka disa pròbleme të vetat.”- u shpreh ajo.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!