Ballina Magazina Dua Lipa u largua nga Kosova në moshën 15-vjeçare, zbulohet arsyeja! (FOTO)

Dua Lipa u largua nga Kosova në moshën 15-vjeçare, zbulohet arsyeja! (FOTO)

Këngëtarja Dua Lipa nuk harron asnjëherë të përmendë me krenari origjinën e saj.

Në intervistën e radhës ajo u ndal për të shpjeguar arsyen pse u largua nga Kosova në moshën 15 vjeçare për në Londër.

Duke u kthyer pas në kohë, ajo kujtoi se si prindërit e saj u larguan nga Kosova jo nga dëshira, por nga névoja për shkàk të lùftës.

Dua Lipa - YouTube

Dua thotë se prindërit e saj kanë kaluar një kohë të mirë në Londër, por gjithmonë kanë pasur parasysh se do të dëshironin të kthéheshin në Kosovë në një moment dhe kjo ndodhi kur ajo ishte 111 vjeç.

Pas kthimit në Kosovë, Dua tregoi se e kishte të vështirë të bënte shkollën në gjuhën shqipe sepse ajo ishte mësuar me gjuhën e folur por mësimet dhe detyrat ishin shumë herë më të vështira.

Dua Lipa - Wikipedia

Në moshën 15-vjeçare ajo vendosi të transferohej në Londër për të nisur karrierën e saj artistike, por ajo rrëfen se në atë kohë përdori justifikimin e shkollës për të marrë lejen e prindërve.

“Kur jetoja në Kosovë nga mosha 11 deri në 15 vjeç, më pëlqente të merresha me muzikë, por thjesht e ndjeja se nuk kishte asnjë mënyrë që të mund ta arrija me të vërtetë duke qenë në një vend ku gjithçka po ndodhte. Ndihesha sikur duhej të isha në Londër për ta bërë realitet ëndrrën time. Kjo është ajo që ndjeva se duhej të bëja dhe ku duhej të isha”-tha më tepër Dua.Future Nostalgia': How 'Future Nostalgia' has caused present problems for Dua  Lipa | Culture | EL PAÍS English Edition

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!