Ballina Weird Çifti ndahet pas 2 muajsh, i riu i kërkon lekët mbrapsht kameramanit...

Çifti ndahet pas 2 muajsh, i riu i kërkon lekët mbrapsht kameramanit (FOTO)

Divorci është një fenomen që po përhapet ndjeshëm gjatë viteve të fundit në Shqipëri, më së shumti shkàk bëhen problemet sociale dhe ekonomike, por ke edhe raste nga më të ndryshmet.

Krahas pròblemeve që sjell kjo mes çifteve, divòrci shkàkton edhe pròbleme të tjera sociale, megjithatë disa situata janë jo pak komike.

Një ngjàrje e tillë ka ndodhur së fundmi edhe në rrethin e Elbasanit, ku një i ri duke mos mundur të kthejë mbrapsht bashkëshorten, ka vendosur që të paktën të rikuperojë një pjesë të shpenzimeve të dasmës.

Çifti elbasanlli ndahet dy muaj pas dasmës, i riu i kthen kameramanit  kasetën: Paratë se gruaja më la! - Albeu.com

Çifti ishte martuar në nëntor, por nuk zgjati shumë dhe ata ndahen në janar.

Pas ndarjes, i dhëndri ka menduar se ku mund të rikthéjë një pjesë të parave.

Shpénzimet e ushqimit nuk i rikthente dot kështu që mendoi që të rimerrte mbrapsht paratë që i kishte dhënë kameramanit që kishte filmuar dasmën dhe kishte bërë setin e fotografive.

Vallja e shoqeris së Dhëndërrit - Dasma me e bukur ShqipetareHD - YouTube

Pas ndàrjes dhëndri nga një fshat pranë Elbasanit është paraqítur në studion e dasmave me kasetën në dorë duke i thënë se kishte ardhur t’ia kthente.

Në kémbim, ai kërkonte kthimin e parave pasi sipas tij martesa kishte déshtùar.

Përbàllë kësaj kërkese të pazàkontë, kameramani nuk ka ditur se çfarë përgjigje t’i japë në fillim, por sigurisht që paratë nuk mùnd t’ia kthente mbrapsht pasi puna ishte bërë dhe nuk mbante përgjegjësi për raportet e çiftit me njeri-tjetrin.Dasma tradicionale shqiptare dhe evolucioni i saj - Albinfo

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!