Ballina Magazina Pjesë e strukturave të PD-së? Bleona Qereti regon për herë të parë!...

Pjesë e strukturave të PD-së? Bleona Qereti regon për herë të parë! (FOTO)

Ditën e nesërme Komisioni i Rithemelimit të PD-së, drejtuar nga Sali Berisha, do të zhvillojë Kuvendin Kombëtar për zgjedhjen e strukturave të reja, kryesisht Këshilli Kombëtar.

U bë me dije se këngëtarja Bleona Qereti është një ndër emrat e kandidatëve për anëtarë të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike në Kuvendin e Sali Berishës.

Bleona ka reaguar pas thashethemeve që u përhapën sot. Ajo ka postuar një foto të saj në Instagram dhe ka theksuar se pavarësisht dashurisë për Shqipërinë, ajo është qytetare amerikane prandaj nëse do të punonte për një qeveri, do të ishte vetëm për qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Bleona Qereti kandidate për një post në PD - Albeu.com

“Edhe pse kam lindur në Shqipëri, unë jam qytetare amerikane! E dua Shqipërinë por jam besnike ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës – vendit tim! Nëse do të punoja ndonjëherë për një qeveri, do të punoja vetëm për qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës!”, shkruan Bleona.

Kutojmë që Bleona Qereti është me origjinë nga Shkodra por ka vite që jeton dhe vepron në Shtete e Bashkuara të Amerikës.

Ajo do mbahet mend gjatë si një prej femrave më të guximshme të ekranit shqiptar ndër vite.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!